4 liga podkarpacka. Kolejne efektowne zwycięstwo Stali II Rzeszów. Rzeszowianie rozbili Lechię Sędziszów Małopolski aż 4:0

Karol Pieniążek
Stal II Rzeszów rozgromiła Lechię Sędziszów Małopolski.
Stal II Rzeszów rozgromiła Lechię Sędziszów Małopolski. Michał Czajka
Podbudowane wysoką formą na wiosnę rezerwy rzeszowskiej Stali pewnie ograły pogrążoną w kryzysie Lechię, która wielkimi krokami zbliża się do powrotu do klasy okręgowej.

O pierwszej połowie można powiedzieć tylko tyle, że się odbyła. Jedyną groźną akcję w tej części wykreowali sobie goście, a konkretnie Kędzior, który pomylił się w sytuacji sam na sam z Bieszczadem.

Prawdziwy grad goli rozpoczął się dopiero w drugim kwadransie drugiej odsłony. Najpierw do siatki gości w 60. minucie trafił obsłużony podaniem od Opalskiego, Szymon Kądziołka, a sześć minut później ponownie w roli asystującego wystąpił Opalski, a Jakub Zych sprytnie mijając bramkarza dopełnił formalności strzelając do pustej bramki.

Mimo dwubramkowego prowadzenia wciąż napierała Stal, co przyniosło efekt już w 71. minucie, gdzie po akcji Lorka i zamieszaniu w polu karnym, piłkę do bramki skierował Manolo, dla którego była to 11. bramka w rozgrywkach. Na 5. minut przed końcem padła jeszcze jedna bramka dla rzeszowian, której autorem po samobójczym trafieniu był Amadeusz Czółno.

Stal II Rzeszów - Lechia Sędziszów Małopolski 4:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Kądziołka 60, 2:0 Zych 66, 3:0 Manolo 71, 4:0 Czółno (sam.) 86.

Stal II: Bieszczad ż – Ofiara, Guedes ż (76 Mazur), Paśko, Evertz (74 Kaczor), Łysiak (82 Piotrowski), Lorek, Opalski, Souto (58 Zych), Kądziołka (82 Hałucha), Manolo (81 Pieniążek). Trener: Sławomir Szeliga.

Lechia: Ćwiczak - Am. Czółno ż, Kanach, Lesiński (72 Ciemierkiewicz), Al. Czółno (25 Świst), Zygmunt, Słoma, Frankiewicz ż (72 Dziura), Ka. Wesołowski (78 Kl. Wesołowski), Kędzior, Pyrdek. Trener: Grzegorz Wcisło.

Sędziował: Kozner (Krosno). Widzów: 60.