4 liga podkarpacka. LKS Skołoszów postawił Cosmowi Nowotaniec wysokie wymagania [RELACJA, ZDJĘCIA]

Tomasz Strzębała
Cosmos Nowotaniec (biało-zielone stroje) wygrał wyjazdowy mecz z LKS-em Skołoszów. Tomasz Strzębała
Wydawało się, że Cosmos bez problemów poradzi sobie w Skołoszowie. Tymczasem dream team z Nowotańca był bliski kompromitacji i omal nie stracił punktów. Skołoszowianie odrobili straty, ale w ostatnich sekundach dali sobie strzelić jeszcze jednego gola. Zobacz zdjęcia.

To miał być mecz do jednej bramki, ale gospodarze byli innego zdania. Już w 4 minucie okazję na gola miał Damian Kiełbowicz, ale nie zdołał skutecznie uderzyć. Wprawdzie Cosmos już w 14 minucie wyszedł na prowadzenie, jednak bramkę zdobył zupełnie przypadkowo. Po tym jak jeden z obrońców wybijając piłkę trafił w głowę Martina Geciego, ta wpadła do siatki obok zupełnie zaskoczonego Damiana Buczkowskiego.

Faworyzowani przyjezdni atakowali, specjalnie jednak dużej różnicy na boisku widać nie było. Dopiero w 42 minucie wynik podwyższył Ivan Hura, strzelając z dystansu. Po zmianie stron Cosmos grał falami, a gospodarze z każdą kolejną minutą rośli w siłę. W 83 minucie Adrian Brodowicz przejął odbitą od słupka futbolówkę i huknął nie do obrony.

Skołoszowianie złapali kontakt i poszli za ciosem. W 89 minucie do remisu doprowadził Paweł Modny. Zanosiło się na sporą sensację, ale rywale przeprowadzili jeszcze jedną akcję. Piotr Laskowski przedarł się prawą stroną boiska, zacentrował w pole karne a niepilnowany Cesar Pena główką uratował trzy punkty dla przyjezdnych.

LKS Skołoszów - Cosmos Nowotaniec 2:3 (0:2)

BRAMKI: 0:1 Geci 14, 0:2 Hura 42, 1:2 Brodowicz 83, 2:2 Modny 89, 2:3 Pena 90+1.

Skołoszów: D. Buczkowski - Kiełbowicz, Świecarz, Kiełbasa (83. Wojtowicz), Czerwiński - Modny, Brodowicz (90. Grodecki), K, Mikulec, M. Buczkowski ż, D. Mikulec - Mariash (72. Czop). Trener: Bogusław Sierżega.

Cosmos: Geofrrey - Zastavnyi, Petryk, Piotrowski (71. Bohomaz), Roslyakov (62. Nahornyi) - Pieszczoch (46. Kalemba), Yavorskyi (68. Laskowski), Diaz Gomez (46. Khomchenko ż), Pena Lucumi - Hura (58. Longe), Geci. Trener: Grzegorz Pastuszak.

Sędziował: Koza (Dębica). Widzów: 200.