4 liga podkarpacka. Niesamowita końcówka Ekoballu Sanok! Stali II Rzeszów wypuściła dwubramkową przewagę w doliczonym czasie gry

Karol Pieniążek
Niesamowity powrót Ekoballu Sanok.
Niesamowity powrót Ekoballu Sanok. Marcin Jastrzębski
Ekoball podobnie jak tydzień temu przeciwko Błękitnym Ropczyce walczył do samego końca, ale tym razem udało się wyrwać punkty w samej końcówce.

Początek spotkania, tak jak w poprzednich meczach Stali Sanok należał właśnie do sanoczan. Goście objęli prowadzenie już w 9. minucie po kontrataku lewym skrzydłem, a na listę strzelców już czwarty raz w sezonie wpisał się Szymon Płocica dobijając strzał zza pola karnego. Na odpowiedź biało-niebieskich nie trzeba było długo czekać, a wyrównującą bramkę z rzutu karnego zdobył etatowy ich wykonawca Victor Guedes.

W drugą odsłonę weszli lepiej gracze rzeszowskiej Stali. Najpierw w 53. minucie bardzo dobrą akcję wykończył Jakub Zych, a chwilę później Jakub Lorek wykorzystał jedenastkę, po faulu golkipera gości.

Gdy wydawało się, że rzeszowianie mają mecz pod kontrolą i zmierzają do drugiego zwycięstwa w sezonie, nagle wydarzyło się coś nieprawdopodobnego. W 90. minucie po wstrzeleniu piłki w pole karne, najlepiej przed bramką rywali odnalazł się wprowadzony wcześniej Czyrny, a niedługo potem wyrównującą bramkę dla gości strzela Mateusz Padiasek, pewnie wykonując podyktowany rzut karny.

Stal II Rzeszów - Ekoball Stal Sanok 3:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Płocica 9, 1:1 Guedes 20-karny, 2:1 Zych 53, 3:1 Lorek 58-karny, 3:2 Czyrny 90, 3:3 Padiasek 90+3.

Stal: Barzyk – Rezaeian (46 Soja), Panasiuk, Guedes, Łysiak (46 Bartkowiak), Hrosu, Lorek, Zych, Synoś, Souto, Jezierski (84 Plichta). Trener: Sławomir Szeliga.

Ekoball: Półkoszek - Gawlewicz (53 Padiasek), Barszczak, Sobol, S. Słysz, Lorenc (83 Tabisz), K. Słysz, Maślany (53 Gierczak), Kloc, Płocica, Zieliński (77 Czyrny). Trener: Paweł Załoga.

Sędziował: Kielar (Rzeszów). Widzów: 100 (50 kibiców gości).