4 liga podkarpacka. Pewne zwycięstwo Sokoła Kamień w meczu z Lechią Sędziszów Małopolski

Paweł Miś
Paweł Miś
Sokół Kamień odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na własnym stadionie.
Sokół Kamień odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na własnym stadionie. Dawid Sączawa / Sokół Kamień
Sokół Kamień odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na własnym stadionie. Podopieczni trenera Łukasza Chmury pewnie pokonali zespół Lechii Sędziszów Małopolski.

Wynik meczu już w pierwszym kwadransie pojedynku otworzył doświadczony Mateusz Jędryas. Przed przerwą rezultat podwyższył niezawodny Kacper Piechniak i Sokół miał już pokaźną zaliczkę przed dalszą częścią spotkania.

Po zmianie stron gospodarze dołożyli kolejne bramki. W 61. minucie Kacper Piechniak ponownie trafił do siatki gości. To był już szósty gol napastnika Sokoła w bieżących rozgrywkach. W 88. minucie samobójcze trafienie zaliczył Jakub Lesiński. Kilka chwil później piątą bramkę dla Kamienia zdobył Hubert Podolak skutecznie wykonując rzut karny. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla przyjezdnych zdobył wprowadzony z ławki Oskar Ćwiczak.

W następnej serii gier Sokół powalczy na wyjeździe z Głogovią Głogów Małopolski. Lechia na własnym obiekcie będzie gościć Pogoń-Sokół Lubaczów.

Sokół Kamień - Lechia Sędziszów Małopolski 5:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Jędryas 14, 2:0 Kacper Piechniak 34, 3:0 Kacper Piechniak 61, 4:0 Jakub Leśniak 88-samobójcza, 5:0 Hubert Podolak 90-karny, 5:1 Oskar Ćwiczak 90+3.

Sokół: Siudak - Gdowik (75 Rychel), Zbyradowski (85 Tłuczek), Piekut, Konefał - Stępniowski (75 Podstawek), Kwiatkowski (65 Gnatek), Jędryas ż (79 Podolak) - Synoś (60 Dec), Piechniak, Majka ż. Trener: Łukasz Chmura.

Lechia: Ł. Ćwiczak - Początek (76 Wesołowski), Lesiński ż, Kapłan ż, Malisiewicz ż - Mucha (57 Pyrdek), Kędzior, Słoma ż - Karczewski (84 O. Ćwiczak), Jezuit (57 Janda), Wesołowski (81 Szewczyk). Trener: Grzegorz Wcisło.

Sędziowali: Kamil Godek, Maciej Śliwa, Marcin Roman (Rzeszów)