Paweł Miś
Paweł Miś
Pogoń-Sokół Lubaczów pewnie wygrał z Sokołem Kamień.
Pogoń-Sokół Lubaczów pewnie wygrał z Sokołem Kamień. Pogoń-Sokół Lubaczów
Pogoń-Sokół Lubaczów po dobrym meczu wygrał z Sokołem Kamień. Bardzo dobry występ w barwach gości zaliczył Szymon Dziadosz, który zdobył dwie bramki i zanotował asystę.

Goście dobrze rozpoczęli spotkanie i szybko otworzyli stan rywalizacji. W 14. minucie po składnej akcji Szymon Dziadosz dobrze wypatrzył w polu karnym Jakuba Lorenca, a młody pomocnik Pogoni-Sokoła opanował podanie i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce gospodarzy.

Gracze z Kamienia próbowali odrobić straty po stałych fragmentach gry, ale przyjezdni skutecznie odpierali wszystkie próby rywali. Doskonałą sytuację do odrobienia strat miał Dec, ale przegrał pojedynek z Sirykiem i pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem przyjezdnych.

Na początku drugiej połowy bliski szczęścia był Duda, jednak piłka po jego strzale głową trafiła w poprzeczkę bramki Sokoła. W 64. minucie gracze trenera Sokolenki udokumentowali swoją przewagę podwyższając prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Szymon Dziadosz.

Pięć minut później były napastnik Karpat Krosno po raz drugi trafił do bramki gospodarzy wykorzystując prostopadłe podanie Fedana. Końcowy wynik w doliczonym czasie gry ustalił wprowadzony w drugiej połowie Jakub Szczybyło.

W następnej serii gier Pogoń-Sokół na własnym stadionie będzie podejmować Polonię Przemyśl. Podopieczni trenera Chmury zagrają na wyjeździe z JKS-em Jarosław.

Sokół Kamień - Pogoń-Sokół Lubaczów 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Jakub Lorenc 14, 0:2 Szymon Dziadosz 64, 0:3 Szymon Dziadosz 69, 0:4 Jakub Szczybyło 90+3.

Sokół: Siudak - Konefał (46 Gdowik ż), Zbyradowski, Piekut ż (75 Gnatek), Rychel ż (65 Podolak) - Stępniowski (65 Synoś), Podstawek (82 Kwiatkowski), Tłuczek (87 Partyka ż) - Dec, Piechniak, Majka. Trener: Łukasz Chmura.

Pogoń-Sokół: Siryk - Hojdak (58 Matofij ż), Gul, Duda, Basznianin (65 Rop), Rębisz (72 Hawrylak ż), Dziadosz, Roslyakov, Gliniak (78 Sitek), Fedan (85 Szczybyło), Lorenc (68 Grabowski). Trener: Valerij Sokolenko ż.

Sędziowali: Przemysław Bieniasz, Marcin Roman, Konrad Kukowski (Rzeszów).