4 liga podkarpacka. Resovia II rozgromiła na wyjeździe zespół Stali II Stalowa Wola [RELACJA, ZDJĘCIA]

Krzysztof Nowaliński
Resovia rozbiła rywali ze Stalowej Woli
Resovia rozbiła rywali ze Stalowej Woli Krzysztof Nowaliński
Wysoką porażką zakończyło się spotkanie rezerw III-ligowej Stali z wzmocnionymi rezerwami I-ligowej Resovi Rzeszów. Goście rozbili młodzież ze Stalowej Woli aż 9:0.

Rzeszowianie już od początku pokazali, kto dziś będzie odrywał pierwszoplanową rolę na boisku i po 16 minutach prowadzili z gospodarzami trzema bramkami. W 6 minucie Mateusz Kantor ograł jednegoz zawodników Stali, dograł do Karola Twardowskiego a ten bez problemów pokonał Łukasza Konefała. W 9 minucie Bartłomiej Wasiluk poradził sobie z Wojciechem Bosakiem i podwyższył rezultat spotkania. Kolejne trafienie nalezało do Kantora, który z najbliższej odległości dobił piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Twardowskiego. Skutecznie już Twardowski wykończył akcję w 34 minucie strzelając czwartą bramkę dla swojego zespołu, a chwilę później wynik do przerwy ustalił Rafał Mikulec trafiając po raz piąty do bramki gospodarzy.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i nadal goście przważali stwarzając sobie wiele sytuacji do podwyższenia rezultatu. W 52 minucie ponownie przypomniał o sobie Twardowski , w 57 minucie bramkę dołożył Grzegorz Płatek i Resovia po niespełna godzinie gry prowadziła już 7:0. Kolejny raz Płatek wpisał się na listę stzrelców w 74 minucie, a wynik spotkania w 88 minucie ustalił strzelając swoją czwartą bramkę Karol Twardowski.

Stal II Stalowa Wola - Resovia II 0:9 (0:5)

Bramki: 0:1 Twardowski 6, 0:2 Wasiluk 9, 0:3 Kantor 16, 0:4 Twardowski 34, 0:5 Mikulec 36, 0:6 Twardowski 52, 0:7 Płatek 56, 0:8 Płatek 74, 0:9 Twardowski 88

Stal: Konefał - Bosak, S.Gnatek, Popek, Mścisz (46. Buczek), Lebioda (46. F.Moskal), Stępniowski (68. K.Moskal), Szifer, Świerad, Piotrowski (46.Wojtak), Tłuczek. Trener Sławomi Adamus

Resovia: Zapytowski (46. Łakota) - Persak, Mikulec (46. Szymański żk), Drozd (46. Czernysz), Wasiluk (70. Sitek), Kałaska (60. Cholewa), Kiełbasa (60. Kyciński), Loshi, Twardowski, Płatek, Kantor. Trener Adam Bukała