4 liga podkarpacka. Rezerwy Stali Mielec wróciły na zwycięską ścieżkę. Wysoka wygrana z Piastem Tuczempy

Konrad Karaś
G. Kostka
Młoda drużyna Stali II pokazała charakter w końcówce meczu i po raz ósmy w tym sezonie sięgnęła po trzy punkty.

Już od początku spotkania rozgrywanego w Mielcu działo bardzo dużo. W 7 minucie gospodarze przeprowadzili pierwszą groźną akcję i od razu zamienili ją na gola. Pięknym uderzeniem z 20 metrów popisał się Dominik Buczek. Bramkarz gości był w tej sytuacji bez szans - piłka trafiła tuż obok słupka.

Kiedy wydawało się, że gospodarze zaczęli powoli kontrolować mecz, w 18 minucie goście niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Rafał Noga precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego, mielczanie zgubili krycie w polu karnym, a Przemysławowi Zielińskiemu nie pozostało nic innego jak z bliskiej odległości skierować piłkę do bramki.

Wynik remisowy utrzymywał się bardzo długo, bo aż do 78 minuty, kiedy Konrad Guca (zmiennik Kacpra Sadłochy) zdobył gola zza pola karnego. Futbolówka po strzale zawodnika Stali II odbiła się jeszcze od defensora gości, Damiana Demskiego i znacznie utrudniła interwencję Dominikowi Jakielowi. Kilka minut później padły dwie kolejne bramki dla gospodarzy. Najpierw Kamil Duszkiewicz w sytuacji sam na sam ładnie podciął piłkę nad bramkarzem Piasta, a w następnej akcji asystował przy trafieniu Aleksandra Szumilasa.

Po końcowym gwizdku trener gości stwierdził, że nic nie zapowiadało tak wysokiej porażki jego drużyny. - Szkoda, bo mogliśmy nawet wywieźć korzystny dla nas remis, ale zabrakło 15 minut. W końcówce zeszło z nas niestety powietrze. Mielec poszedł za ciosem i wykorzystał swoje sytuacje – ocenił Marek Strawa.

W następnej kolejce Stal II Mielec zagra na wyjeździe z Kańczugą, z kolei Piast Tuczempy podejmie u siebie Polonię Przemyśl.

Stal II Mielec – Piast Tuczempy 4:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Buczek 7, 1:1 Zieliński 18, 2:1 Guca 78, 3:1 Duszkiewicz 85, 4:1 Szumilas 89.

Stal II: Primel – Osuch, Zięba, Sosiński (55 Wyjadłowski), Wyparło – Seweryn, Buczek, Poręba, Lonczak (48 Szumilas) - Sadłocha (55 Guca), Duszkiewicz. Trener Sebastian Bajorek.

Piast: Jakiel – Wielgosz ż, Noga, Demski, Pasaj – Buczkowski (80 Strawa), Popek ż, Sas (46 Benc), Sobol (80 Broda), Wiącek – Zieliński (80 Gil). Trener Marek Strawa.