4 liga podkarpacka. Sokół Kamień podzielił się punktami z Legionem Pilzno

W pojedynku dwóch drużyn, które zajmują czołowe lokaty - Sokoła Kamień z Legionem Pilzno było ciekawie, ale i nerwowo.

Spotkanie kapitalnie rozpoczęło się dla gospodarzy, bo już 1. minucie po zamieszaniu w polu karnym Legionu piłkę do bramki skierował defensor Sokoła Kacper Zbyradowski. Niedługo potem mogło być już nawet 2:0, bo po centrze w pole karne o mało swojego bramkarza nie zaskoczył Tubek. Maniecki jednak zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Gol na pewno dodał skrzydeł miejscowym i w początkowej fazie byli oni zespołem lepszym. Jednak po kwadransie otrząsnęli się legioniści i również dali o sobie znać jeśli chodzi o działania ofensywne. Tuż przed końcem pierwszej połowy faulowany w polu karnym był Syguła i arbiter bez wahania wskazał na 11. metr, a Barycza nie pozostawił złudzeń Politowi.

Druga połowa rozpoczęła się tak… jak zakończyła pierwsza. W pierwszej akcji tej połowy Legion wywalczył sobie kolejnego karnego, którego wykorzystał ponownie Tomasz Barycza. Chwilę potem mógł być remis, ale strzał Jędryasa z bliskiej odległości wybronił Maniecki. Chwilę potem za dyskusję z arbitrem z ławki wyleciał trener Sokoła Łukasz Chmura i kierownik drużyny gospodarzy. To jednak nie wybiło z rytmu gospodarzy, którzy ambitnie dążyli do wyrównania, a gola ponownie zdobył Zbyradowski. Po stracie bramki do przodu ruszył Legion – aktywni byli Syguła czy Barycza, ale Sokół bronił się dobrze. Swoje sytuacje mieli też gospodarze, ale więcej goli nie padło natomiast w końcówce nerwów nie brakowało, bo jedni i drudzy mieli pretensje do arbitra o jego decyzje.

Sokół Kamień – Legion Pilzno (1:1)

Bramki: 1:0 Zbyradowski 1, 1:1 Barycza 45-karny, 1:2 Barycza 47-karny, 2:2 Zbyradowski 58.

Sokół: Polit – Gdowik, Zbyradowski, Piekut, Stępniowski – Rychel ż, Podstawek, Podolak (62 Marut) – Tłuczek (80 Dec), Jędryas, Majka ż (90+3 Synoś). Trener Łukasz Chmura cz [55-komentowanie decyzji sędziego]. Na ławce Partyka cz [88-komentowanie decyzji sędziego].

Legion: Maniecki – B. Czyjt (67 Buras), Syguła, Pęcak, Nytko, Manzo, Czyż ż, Barycza, Mazur ż (62 Sztuka), Tubek, Chmura. Trener Łukasz Bartkowski.

Sędziował Kielar (Rzeszów). Widzów ok. 100.