4 liga podkarpacka. Start Pruchnik wreszcie zapunktował na poziomie czwartej ligi. Drużyna pokonała Czarnych Jasło

mtr
Grzegorz Kostka
W poprzednim sezonie ta sztuka się nie udała – teraz wreszcie Start Pruchnik sięgnął po trzy punkty na poziomie 4. ligi podkarpackiej! Ekipa z Pruchnika ograła na własnym obiekcie beniaminka z Jasła.

Start dobrze wszedł w spotkanie i po 30 minutach prowadził już dwoma bramkami. Mogło być nawet 3:0, ale Radosław Strączek z karnego trafił w poprzeczkę. Przed przerwą straty zmniejszył Łukasz Urban, który wykorzystał rzut karny.

Start mógł prowadzić wyżej; bezpośrednio z rzutu rożnego próbował Kamil Mikłasz, swoje szanse miał też Bochnak, ale piłka mijała słupek Czarnych.

Drużyna z Jasła chciała doprowadzić do wyrównania, gospodarzy w 75. minucie uratował słupek, gdy potężną bombą popisał się Munia.

Wynik jednak nie uległ już żadnym zmianom i podopieczni Macieja Mikłasza cieszyli się ze zwycięstwa. - Wyszliśmy dobrze zmotywowani, szybko strzeliliśmy bramki i udało się dowieźć ten wynik - nie ukrywał radości coach Startu.

Warto odnotować, że dla Startu Pruchnik to historyczne, drugie zwycięstwo na poziomie 4. ligi - i co ciekawe, drugie odniesione w Pruchniku nad drużyną Czarnych Jasło (wcześniej taka sytuacja miała miejsce w sezonie 2016/17, wówczas było 3:1).

Start Pruchnik – Czarni Jasło 2:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Ziętek 18, 2:0 Bochnak 29, 2:1 Urban 45-karny.

Start: Czerwiński - Drzymała (86 Pich), Strączek, Bochnak (89 Tuleja ż), Ziętek ż, K. Mikłasz ż, Jarosz (74 Kochanowicz), Parawa ż, R. Znamieńczyków ż, Gemra, Kubas (46 Tura ż (90+3 M. Makowiecki)). Trener Maciej Mikłasz.

Czarni: Niemczyński – Sowa, Sabik, Dziedzic, Szydło, Mastaj (90+3 Musiał), Kiełtyka, Urban (89 Frączek), Setlak (59 Kulish), Szopa (59 Wietecha ż), Munia (81 Majka). Trener Ryszard Skuba.

Sędziował Pych (Dębica). Widzów ponad 200.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani