4 liga podkarpacka. Wisłoka Dębica ma na rozkładzie kolejnego beniaminka. Tym razem drużyna Dariusza Kantora ograła Orła Przeworsk

Miłosz Bieniaszewski
Wisłoka Dębica pokonała Orła Przeworsk w meczu 12. kolejki 4 ligi podkarpackiej
Wisłoka Dębica pokonała Orła Przeworsk w meczu 12. kolejki 4 ligi podkarpackiej Krzysztof Kapica
Wisłoka Dębica w meczu 4 ligi podkarpackiej, rozgrywanym awansem, pewnie pokonała Orła Przeworsk, ale do przerwy beniaminek stawiał twardy opór.

Podobnie jak w meczu z Przełomem dębiczanie swoją wyższość udowodnili po zmianie stron, kiedy zdobyli wszystkie bramki.

- Ta pierwsza była trochę szczęśliwa, bo padła po rykoszecie - mówi Bogusław Pater, kierownik Wisłoki. W przypadku dwóch goli Damiana Brożka przypadku już nie było, a oba jego uderzenia były przedniej marki.

- Raz piłka wpadła w okienko, a za drugim razem było tego bardzo blisko - uśmiecha się nasz rozmówca.

Wygrana gospodarzy mogła być okazalsza, ale w poprzeczkę trafił Krzysztof Wrzosek, a próba Adriana Nowaka zatrzymała się na słupku.

- Pierwsza połowa była przyzwoita w naszym wykonaniu. Można powiedzieć, że dopiero bramka na 2:0 zamknęła ten mecz - powiedział Grzegorz Sitek, trener Orła Przeworsk.

Wisłoka Dębica - Orzeł Przeworsk 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Sojda 53, 2:0 Bożek 71, 3:0 Bożek 88.

Wisłoka: Dybski 6 - Hus 6 (82 Król), Cabała 6, Remut 6, Rębisz 6 - Wrzosek 6 (58 Bożek 8), Łanucha 7, Pęcak 6 (64 Fedan), Sojda 7 (88 Guzik) - Gwiazda 6 (78 Kruła), Lubera 6 (67 Nowak). Trener Dariusz Kantor.

Orzeł: Kurosz 5 - Salwach 5, Strączek 6, Sykała 5, Kmiotek 5 - Flis 5 (58 Błajda), Nikanowycz 5, Barszczak ż 6 (84 Korzeniowski), Wilk 5 (75 Młodnicki) - Rączka 6, Boratyn 5 (70 Lisowski). Trener Grzegorz Sitek.

Sędziował Kozner 7 (Krosno). Widzów 300.