4 liga. Przełom Besko odrobił dwubramkową stratę i pokonał u siebie Piast Tuczempy

SecZaktualizowano
Znakomity, szybki, emocjonujący mecz, w którym do ostatnich sekund wynik był sprawa otwartą. Ostateczne Przełom Besko pokonał Piast Tuczempy.

Przełom Besko - Piast Tuczempy 3:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Wiącek 5, 0:2 Wiącek 24, 1:2 Śmietana 38, 2:2 Oleniacz 52, 3:2 Śmietana 84.

Przełom: Jucha 6 – Osiniak 6, Kapłon 6, Śmietana 7, Wołczański 6 (73 Winnicki) - Oleniacz ż 7, Galant 6, Kasperkowicz 6, Czura 6, Mogilany ż 6 - Szybka 6. Trener Paweł Jaślar.

Piast: Żytniak 5 – Bawoł 5, Demski 5, Aab ż 5, Kloc 5 –Misiąg 5, Wiącek 7, Benc 6, Noga 6, Czub 6 – Czerysz 5. Trener Marek Strawa.

Sędziował Mastaj 7 (Dębica). Widzów 150.

Lepiej w spotkanie weszli przyjezdni, a zwłaszcza Wiącek, imponujący skutecznością w dwóch pierwszych kwadransach. Pomocnik Piasta dwukrotnie w tym czasie skutecznie finalizował akcje kolegów lewą stroną boiska, zapewniając swojej drużynie dwubramkową przewagę.

Nie potrafił jej wszakże Piast utrzymać. Głównie za sprawą zdecydowanych ataków miejscowych, nie zamierzających rezygnować z walki o korzystny rezultat. Jeszcze przed przerwą dośrodkowanie Oleniacza wykorzystał Śmietana, nie dając szans bramkarzowi strzałem z 8 metrów, zaś niedługo po wznowieniu gry po przerwie Oleniacz uderzeniem z narożnika pola karnego doprowadził do wyrównania. Rozstrzygnięcie rywalizacji miało miejsce w ostatnich minutach, kiedy to Śmietana znalazł się w odpowiednim miejscu po wrzutce z rzutu rożnego.