4 liga. Wisłoka Dębica pouczyła beniaminka z Kolbuszowej Dolnej

Mj
Szymon Gwiazda przypieczętował wygraną Wisłoki
Szymon Gwiazda przypieczętował wygraną Wisłoki K_kapica_afk
Wisłoka przystąpiła do tego meczu podbudowana wysoką wygraną z Karpatami. W Sokole wyczuwalne było zniecierpliwienie, bo beniaminek ostatnie punkty zdobył 30 sierpnia, gdy w roli gospodarza ograł Igloopol.

Więcej z gry miała Wisłoka, która bezlitośnie wykorzystała błędy kolbuszowian. Przed przerwą Dawid Sojda wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił najlepszy na boisku Damian Łanucha. Sokół powinien zdobyć wyrównująca bramkę, ale zdecydowania zabrakło Kornelowi Kołaczowi. Po podaniu Dawida Maziarza znalazł się w dogodnej do strzału pozycji, ale chciał podawać do Łukasza Koraba. Piłkę „przeciął” jeden z obrońców Wisłoki.

Po przerwie nadal częściej przy piłce byli goście. Po podaniu Sojdy na 0:2 podwyższył Szymon Gwiazda. Zdobywca drugiej bramki sprawiał obrońcom Sokoła sporo problemów. Gospodarze mieli problem z przebiciem się przez obronę Wisłoki, dopiero w końcówce w poprzeczkę trafił Damian Parys. Kibice przyjezdnych narzekali, że dębicki zespół obniżył loty po zmianach w składzie.

Sokół Kolbuszowa Dolna – Wisłoka Dębica 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Łanucha 16-karny, 0:2 Gwiazda 54.

Sokół: Bieleń 5 – Gorzelany 5, P. Karkut ż 7, Parys 6, Skowron 7 – Maziarz 5 (73 Kużdżał 5), Kołacz 6, Sałasiński ż 5 (70 Mazurek 5), Prokop ż 4 (62 Krawczyk 5), Dziedzic ż 5 - Korab ż 5 (76 T. Chmielowiec). Trener Rafał Leśniowski.

Wisłoka: Dybski 6 - Król ż 6 (50 Rębisz), Remut 6, Cabała 6, Hus 6 - Fedan 6 (86 Lubera), Łanucha 9, Sojda 8 (77 Wrzosek) – Bożek ż 6 (77 Pęcak) , Gwiazda 7 (86 Guzik) , Nowak 6 (73 Konik). Trener Dariusz Kantor.

Sędziował Kijowski 9 (Krosno). Widzów 350 (150 z Dębicy).

Dawid Janczyk - piłkarz, który przepił swój talent. "On cały czas zmaga się ze swoimi demonami"