5 liga piłkarska: Stalowa Wola, Krosno, Jarosław

sport
Rezerwy Siarki Tarnobrzeg pokonały na swoim boisku wyżej notowaną jedenastkę z Jastkowic. PIOTR KARNAS
Zajmujący ostatnią lokatę w tabeli, piłkarze Strażaka Niwiska, sprawili swoim sympatykom miłą niespodziankę gromiąc Iskrę z Sobowa 6-0! Dobrze wypadli również futboliści Sarzynianki, którzy po ubiegłotygodniowej porażce ze Zrywem Dzikowiec, tym razem wygrali w Gorzycach. Można byłoby to uznać za sensację, ale widać piłkarze Sanovii nie chcą awansować i stąd porażka na własnym boisku z outsiderem z Mrukowej. Cieszą się kibice w Brzozowie, po wysokiej wygranej ze Skołyszynem, to ich piłkarze zostali liderem. Lider rozgrywek - przemyski Czuwaj - stracił dwa punkty w Przeworsku. Wykorzystała to Żurawianka - wygrała z rezerwą Polonii Przemyśl i usadowiła się na fotelu przodownika. Szanse na mistrzowski tytuł zachował jeszcze także Skołoszów. Piast Tuczempy odprawił Roztocze Narol z 9-bramkowym bagażem, a autorem 5 goli był 19 -letni Paweł Kubas. O jednego gola mniej zdobył Krzysztof Kogut ze Skołoszowa.

Stalowa Wola

SIARKA II TARNOBRZEG - BUKOWA JASTKOWICE 1-0 (0-0)
1-0 K. Stępień (56, po indywidualnej akcji).
SIARKA: Dmuchowski - Mroziński, P. Dryka, G. Dryka, P. Stępień - Dróbkowski (46. Broda), Krasowski, Mrozik, Kwaśny (46. Szyguła) - K. Stępień (85. Sroczyśki), Gugała.
BUKOWA: Kruk - Rębisz, R. Butryn, Kata (70. Tomczyk), Bajdas - Haliniak, Kochan. P. Butryn, Biały - Tarka, Stec (70. Pająk).
Sędziował: M. Guściora (Stalowa Wola). Żółte kartki: P. Dryka, p. Stępień, Krasowski. Widzów 90.
Mecz co prawda na kolana nie powalał, ale momentami zawodnicy tworzyli ciekawe dla oka widowisko (szczególnie w drugiej połowie). Do przerwy na boisku działo się niewiele, za to przy liniach bocznych swoje emocje ukazywali trenerzy. Szkoleniowiec gości miał pretensje do arbitra, a trener miejscowych strofował swoich zawodników.
W 56 min. Kamil Stepień udowodnił, że coraz częstsze występy w III lidze to nie przypadek. Znakomicie poprowadził piłkę przez kilkadziesiąt metrów i płaskim strzałem pokonał Kruka. W końcówce mógł pokonać bramkarza z Jastkowic po raz drugi, ale tym razem zabrakło zimnej krwi i piłka o 10 cm minęła prawy słupek bramki jastkowiczan.
San Kłyżów - Stal II Stalowa Wola 1-3 (1-2) S. Jarosz (22-karny) - K. Jarosz 2 (29, 89), Skiba (44); Sparta Jeżowe - Ikarus Tuszów Narodowy 1-0 (0-0) Maziarz (76); Stal Nowa Dęba - Start Wola Mielecka 3-2 (1-0) Byrka (32), Żywiec (72), Dudziak (80) - Trzpis (51), Muryjas (75); Strażak Niwiska - Iskra Sobów 6-0 (1-0); Tłoki II Gorzyce - Unia II/Sarzynianka Nowa Sarzyna 1-2 (0-1) Korzonek (82) - Sroka (26), Nowicki (72); KP Zarzecze - Sokół Kamień 5-2 (0-2) Nieradka 2 (41, 68), Marud 2 (48, 73), Buczek (83) - Socha (11), Bajek (18); Zryw Dzikowiec - Jutrzenka Ławnica 3-0 (0-0) Gniewek (58), Dziedzic 2 (65, 68).

Krosno

NAFTA JEDLICZE - GÓRNIK STRACHOCINA 0-3 (0-2)
0-1 Płoucha (20), 0-2 Zarzyka (44), 0-3 Patronik (56).
NAFTA: Gierlach - Szurek, Głowacki (46. Bobusia), Makoś, Mazuchowski (58. Janocha), Wierdak, Tarnawski, Smosna, Michalski (46. Banasiak), Biały, Gębarowski.
GÓRNIK: Boruta - Wroniak, Czapor, Florek (80. Walus), Dutkiewicz, Płoucha, Żańczak, Piotrowski, Zarzyka, Ruda (65. Romerowicz), Patronik.
Sędziował: Dawid Jakubiński (Jasło). Zółte kartki: Wierdak, Makoś - Płoucha, Zarzyka. Widzów 150.
Goście potwierdzili, że na wyjazdach są bardzo groźnym zespołem, o czym niedawno przekonali się piłkarze jasielskiej rafinerii. Tym razem stało się to udziałem nafciarzy z Jedlicza. Prowadzenie strzałem z bliska z podania Patronika zdobył nieupilnowany przez obrońców Płoucha. Bramkę "do szatni" strzelił Zarzyka po precyzyjnym dośrodkowaniu Rudy z rzutu rożnego.
Po przerwie nadal przeważali podopieczni Wiesława Maślanego. Wynik ustalił Patronik soczystym uderzeniem zza linii pola karnego. Okazje do podwyższenia rezultatu mieli jeszcze: Płoucha (piętą w słupek w 60. minucie), Żańczak (w 67. min Gierlach wybił piłkę na rzut rożny) i Zarzyka w 84. min. Gospodarze odpowiedzieli jedną składną akcja i strzałem Makosia w 87. minucie. Piłka odbiła się od nogi obrońcy i wyszła na róg.
Zamczysko Odrzykoń - Górnik Grabownica 2-1 (0-0) Janik, Śliwiński - Malicki; Brzozovia MOSiR - Skołyszyn 5-2 (2-0) Szarek (26), Korab (36), Pastuszak 2 (47 - karny, 81), Pilszak (90) - Piotrowski (56), Czerkowicz (61 - karny); Chłodnie Zgoda Zarszyn - Szarotka Uherce 4-0 (1-0) Jęczkowski (9), Kłodowski (51), Rak (86), Stefanowski (88 - karny); Iwonka Iwopol Iwonicz - Rafineria/ Czarni II Jasło 3-2 (2-1) Rygiel 2 (38,55), Koszela (43 - karny) - Dyląg 2 (23, 90 - karny); Leśnik Baligród - Start Rymanów 2-1 (1-0) Łoch (32), Paczkowski (73) - Kamiński (65); Sanovia Lesko - Zamczysko Mrukowa 1-2 (0-1 ) Gembuś (39) - Czajka (21), Łącki (57); Zorza Łęki Dukielskie - Piast Miejsce Piastowe 2-2 (0-0) Aszklar (46), Gac (71) - Pasierbowicz (52), Kielar (59).

Jarosław

GOLBALUX WIĄZOWNICA - ŁĘK OSTRÓW 3-0 (1-0)
1-0 Szumigraj (44), 2-0 Sroczyk (46), 3-0 Piersiak (78).
GOLBALUX: R.Kłak - Sroczyk, Włoch (50.Misiąg), K.Rokosz, Mróz (77.Feldman) - W.Kłak, Szumigraj, Horbowy, Bojarski - Jagiełowicz (82. B.Rokosz), Piersiak.
ŁĘK: Sopel - Paweł Sebastianka, Krawiec, Słysz, Piotr Sebastianka - Kosiński (70. M.Brożko), Kwaśny, Zubrzycki (57.Michalski), Madycki - Joniec, Buczkowski.
Sędziował Józef Pukas (Lubaczów). Widzów 150.
Goście nie mieli wiele do powiedzenia - w ciągu całego meczu stworzyli zaledwie dwie bramkowe sytuacje, ale za każdym razem Buczkowski przegrał z R. Kłakiem. Miejscowi, mimo zdecydowanej przewagi w polu, zdobyli pierwszego gola dopiero przed udaniem się na przerwę. Dośrodkowanie Bojarskiego w "ciemno" wybił jeden z obrońców, a dopadniętą piłkę Szumigraj z 25 metrów posłał do siatki. Tuż po rozpoczęciu II połowy Sroczyk z bliska podwyższył wynik. Trzeci gol padł po samotnym, "slalomowym" rajdzie Piersiaka. Mógł on, w podobnym stylu, zdobyć kolejną bramkę w końcówce, ale Sopel nie dał się zaskoczyć.
Polonia II Przemyśl - Żurawianka Żurawica 0-2 (0-2) Samborski (25), K.Gawłowski (40); Piast Tuczempy - Roztocze Narol 9-1 (3-1) Barnak (15), Kubas 5 (18,50,60,64,80), Pasaj (39), Kawecki (64), Grabowski (78) - M.Banaś (10); Bizon Medyka - Start Mirocin 3-2 (1-1) Serafin (43), B.Górka (47), Jakubowski (88-głową) - Hołub 2 (36,51-karny); Skołoszów - Unia Łukawiec 10-1 (5-1) K.Kogut 4 (15,36,87,89), Soja (21), Bach 3 (29,53,68), P.Kogut (41), Jarmuła (67) - Rempała (5).; Huragan Gniewczyna - Start Pruchnik 1-2 (0-2) Ochab (85) - Olcha 2 (11, 45-karny); Błękitni Grzęska - Budowlani Szówsko 1-1 ( 1-1) Mach (34) - Paweł Dąbek (5-karny); Orzeł Przeworsk - Czuwaj Przemyśl 0-0.
1. Żurawianka 26 64 77-12
2. Czuwaj 26 63 66-11
3. Skołoszów 26 60 78-28
4. Orzeł 26 54 56-22
5. Golbalux 26 47 63-31