Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

59. edycję Muzycznego Festiwalu w Łańcucie będzie można oglądać na antenie TVP Rzeszów. Muzyczna uczta potrwa sześć tygodni

Urszula Sobol
Urszula Sobol
- Tegoroczny festiwal odbędzie się w zupełnie w innej formie - poinformowała na konferencji prasowej prof. Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie i dyrektor Muzycznego Festiwalu w Łańcucie
- Tegoroczny festiwal odbędzie się w zupełnie w innej formie - poinformowała na konferencji prasowej prof. Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie i dyrektor Muzycznego Festiwalu w Łańcucie Krzysztof Łokaj
59. edycja Muzycznego Festiwalu w Łańcucie się odbędzie się na antenie TVP Rzeszów. Tegoroczny festiwal potrwa sześć tygodni. Rozpocznie się w niedzielę, 27 września o godz. 19, a ostatni koncert obejrzymy 1 listopada.

59. edycja Muzycznego Festiwalu w Łańcucie była zaplanowana na 23 maja 2020 roku, ale ze względu na trwającą epidemię koronawirusa muzyczna uczta nie odbyła się w zaplanowanym terminie. Wydarzenie, które od kilkudziesięciu lat ściąga na koncerty setki melomanów w tym roku zmieniło swój wygląd.

- Tegoroczny festiwal odbędzie się w zupełnie w innej formie - poinformowała prof. Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie i dyrektor Muzycznego Festiwalu w Łańcucie.

- Festiwal będzie trwał sześć tygodni i rozpocznie się już w najbliższą niedzielę, 27 września o godz. 19 na antenie TVP Rzeszów.

Bogaty i atrakcyjny program festiwalu

Program Muzycznego Festiwalu w Łańcucie jest jak zwykle bogaty i rożnorodny.

W tym roku festiwal rozpocznie zatem koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Wojciecha Rodka. W programie będą utwory Johanna Straussa m.in. Uwertura do operetki „Zemsta nietoperza”, Polka „Tritsch – Tratsch” op. 214
„Keiser – Walzer” - „Walc cesarski” op. 437, „Pizzicato Polka” op. 23, „Perpetum mobile”op. 257, „Unter Donner und Blitz, - Polka, „Grzmoty i błyskawice” op. 324, Chiński Galop op. 20 i „An der schönen blauen Donau” - Walc „Nad pięknym modrym Dunajem” op. 314.

Wszystkie koncerty były nagrywane w zabytkowych wnętrzach Muzeum-Zamku w Łańcucie.

- Bardzo się cieszę, że jest taka możliwość i trwająca tyle lat tradycja w Łańcucie nie została przerwana - mówi Wit Karol Wojtowicz, dyrektor Muzeum - Zamku w Łańcucie. - To dla nas piękne doświadczenie muzyczne, a także prezentacja wnętrz, które są po remontach i możemy teraz je pokazać.

Józef Matusz, dyrektor i redaktor naczelny TVP3 Rzeszów podkreślał, że była to trudna realizacja, ale ma nadzieję, że wszystko udało się. - Festiwal to nie tylko muzyka, ale także promocja Muzeum-Zamku w Łańcucie - mówił Józef Matusz.

Koncerty festiwalowe TVP Rzeszów pokaże 27 września, 4 października, 11 października, 18 października, 25 października i 1 listopada.

W programie muzycznego wydarzenia oprócz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej odbędą się koncerty m.in. Krzysztofa Jakowicza (skrzypce), Małgorzaty Walewskiej (mezzosopran) czy Kacpra Szelążka (kontratenor). 25 października odbędzie się też koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24