7 medali dla rzeszowian w Mistrzostwach Polski Oyama Karate

Na fotografii reprezentant Rzeszowa Patryk Kosturek, młodzieżowiec do 70 kg - brązowy medalista archiwum
7 medali zdobyli nasi zawodnicy w, rozegranych w hali sportowej Zespołu Szkół nr 7 w Rzeszowie, XXI Mistrzostwach Polski Oyama Karate, których organizatorem był KS Oyama Rzeszów.

Zawody zgromadziły 329 dobrze zawodników z 36 klubów sportowych. Rzeszów reprezentowało 17 zawodników, z czego aż 7 stanęło na podium.

Mistrzynią w konkurencji lekki kontakt w kategorii open kobiet została Maja Woźniak. Bezkonkurencyjny okazał się również Junior - Jakub Depa, startujący w kategorii open, który wywalczył tytuł, mocno punktując rywala.

W najbardziej twardej formule - knockdown - dwa brązy zostały w Rzeszowie. Bracia - Mateusz Kosturek (senior do 80 kg) i Patryk Kosturek (młodzieżowiec do 70 kg), tocząc piękne pojedynki stanęli na 3 miejscu podium.
Wicemistrzynią kraju w kategorii młodziczek została Aleksandra Depa, (lekki kontakt). W tej samej formule po kilku zaciętych walkach brąz zgarnął Jan Winiarski. Junior Młodszy - Tomasz Słoma w kategorii do 60 kg wywalczył również trzecie miejsce.

W turnieju swoich sił próbowali również:lekki kontakt: Maciej Malinowski, Eryk Barczak, Malwina Woźniak, Paweł Kmieć, Paulina Sułkowska, Łucja Pukała, Krystian Wołowiec oraz Szymon Tobiasz; semi-knockdown: Natalia Orzech i Bartosz Kawa. Trenerami zawodników byli: Iwona i Patrycjusz Mostek.