7 wygranych turniejów utalentowanej tenisistki z Podkarpacia

Cezary Kassak
Joanna Zawadzka jest już w dziesiątce najlepszych polskich juniorek.
Joanna Zawadzka jest już w dziesiątce najlepszych polskich juniorek. Cezary Kassak
Joanna Zawadzka, 17-letnia tenisistka z Czarnej Sędziszowskiej, pokazała się z dobrej strony w dwóch ogólnopolskich turniejach rozegranych na Śląsku.

Zmagania w Bytomiu zakończyła na 2. pozycji, ulegając tylko zawodniczce AT Promasters Szczecin, Darii Kuczer (6:4, 3:6, 9:11). Z kolei w Zabrzu, w turnieju do 18 lat, nie dała rywalkom żadnych szans. W finale pokonała Patrycję Maślankę (Mostostal Zabrze) 6:2, 6:1.

Zawadzka, od stycznia br. reprezentująca barwy UKS ACT Sport Tarnów, w tym roku wygrała już 7 turniejów w singlu i deblu: 6 wśród juniorek oraz jeden seniorski. Poza tym zdobyła dwa srebrne medale mistrzostw Polski do 18 i do 21 lat - oba w grze podwójnej. W rankingu Polskiego Związku Tenisowego plasuje się w pierwszej dziesiątce juniorek (9. miejsce). Puka też do ścisłej czołówki seniorskiej (11. miejsce w gronie singlistek, a w deblu - 12.).

- Byłaby jeszcze wyżej, gdyby nie to, że niektóre zawodniczki nabijają sobie rankingowe punkty grając w marnie obsadzonych turniejach zagranicznych, np. w Afryce. Ale Aśka i tak pnie się w górę i jej nazwisko w naszym tenisie zaczyna być coraz bardziej znane - podkreśla trener Joanny Zawadzkiej, Wiesław Schab.