Adam Małysz piąty w Zakopanem, Schlierenzauer najlepszy

Przemysław Markocki
Małyszowi w Zakopanem do podium zabrakło bardzo niewiele.
Małyszowi w Zakopanem do podium zabrakło bardzo niewiele. MAREK DYBAŚ
Adam Małysz zajął piąte miejsce podczas zakończonych przed chwilą zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Triumfował Austriak Gregor Schlierenzauer.

Schlierenzauer był liderem po pierwszej serii i pozostał nim do końca. Austriak w pierwszym podejściu zaliczył aż 138 metrów, tylko o 2 mniej od rekordu skoczni Svena Hannawalda sprzed 7 lat. Drugie miejsce zajmował Szwajcar Simon Ammann (136 m), a trzeci był Austriak Wolfgang Loitzl (132,5 m).

Bardzo dobrze spisał się Adam Małysz, który po skoku na 128 metrów był piąty. Do serii finałowej awansowali także Łukasz Rutkowski (120 m; 20. miejsce), Kamil Stoch (117,5 m; 25. miejsce) i Stefan Hula (116,5 m; 28. miejsce).

Do najlepszej trzydziestki nie dostali się niestety Marcin Bachleda (113,5 m; 36. miejsce), Dawid Kubacki (112 m; 41. miejsce), Krzysztof Miętus (112 m; 37. miejsce), Grzegorz Miętus (107 m; 48. miejsce) i Andrzej Zapotoczny (92,5 m; 49. miejsce).

W drugiej serii daleko poleciał Małysz, który wylądował na 130 metrze (trzecia odległość serii finałowej). Rywale jednak, dzięki przewadze z pierwszej serii, nie dali mu się wyprzedzić i ostatecznie był piąty.
Zwyciężył Schlierenzauer (133 m) przed Ammannem (131 m) i Thomasem Morgensternem (128,5 m). Czwarte miejsce zajął Loitzl (126 m).

Rutkowski, po skoku na 117 metrów, zakończył zawody na 25. miejscu. Dwie pozycje niżej uplasował się Stoch (119 m), a drugi od końca był Hula (115 m).

Kolejne zawody Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi w Zakopanem już jutro. Kwalifikacje poprzedzające konkurs rozpoczną się o godz. 15. Godzinę później odbędzie się pierwsza seria oficjalnych zawodów.