Agnieszka Radwańska w półfinale

Miłosz Bieniaszewski
Agnieszka Radwańska pokonała Czeszkę Natalię Pliskovą o awansowała do półfinału turnieju WTA rozgrywanego w Stuttgarcie.

W dotychczasowych pojedynkach Agnieszki Radwańskiej z Natalią Pliskovą Polka nie straciła nawet seta. Tym razem Czeszka była bliska wygrania jednego z nich, ale ostatecznie uległa Polce 0:2 (2:6, 6:7).

Wszystko zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami, czyli od dominacji Radwańskiej, która szybko przełamała rywalkę i było 2:0 dla niej. Całego seta "Isia" miała pod kontrolą i pewnie go wygrała.

Schody zaczęły się w drugiej partii. Czeszka prowadziła już 4:2 i zanosiło się na jej zwycięstwo. Radwańska w porę jednak się poprawiła, wyrównała stan meczu na 4:4, a nawet wyszła na prowadzenie 5:4.

Pliskova się nie poddawała i znów był remis. 11 gem drugiego seta trwał kilkanaście minut. Podawała Polka, ale to jej rywalka kilka razy mogła ją przełamać.

Szczęście było jednak po stronie naszej zawodniczki, bo w decydującym momencie zagrała po taśmie w boisko i obroniła własne podanie. Pliskova zdołała jednak doprowadzić do tie breaka i prowadziła w nim 3:1 i 5:3.

Ponownie jednak "Isia" zdołała odwrócić losy na swoją korzyść i przy czwartym meczbolu zapewniła sobie wygraną.

Agnieszka Radwańska - Natalia Pliskova 6:2, 7:6 (8)