Akademia Judo Rzeszów ma medalistę mistrzostw Polski. Pokonał pięciu rywali

Wojciech Barć wygrał w Kielcach pięć walk
Wojciech Barć wygrał w Kielcach pięć walk Archiwum Akademii Judo
Wojciech Barć zdobył w Kielcach brązowy medal Mistrzostw Polski w Judo Under’16 w kategorii wagowej do 81 kilogramów. Dwaj koledzy Wojciecha w dziesiątce

Podopieczny trenera Marcina Paśko w drodze do podium pokonał Dawida Pawłowskiego (AZS AWF Katowice), Adama Biela (WKS Śląsk Wrocław), Justusa Tomaszkiewicza (Akademia Judo Poznań), Jakuba Barana (GKS Czarni Bytom) i Mateusza Sierakowskiego (Kuma Judo Warszawa).

Wincenty Chmielowski, kolega klubowy Wojciecha, wywalczył w Kielcach siódme, punktowane miejsce w kategorii 42 kg, pokonując po drodze Sebastiana Szugzdę (Klub Politechniki Białostockiej) i Jerzego Szczypka (Judo Fight Club Warszawa).

Inny rzeszowianin, Arkadiusz Boho, zajął dziewiąte miejsce w bardzo licznej kategorii 81 kg, w której rywalizowało 37 zawodników. W stolicy województwa świętokrzyskiego pokonał Franciszka Korta (Judo King Wieliczka) i Jarosława Cąbrowskiego (Olimpia Grudziądz).

W Mistrzostwach wystartowało 549 zawodników i zawodniczek reprezentujących 147 klubów z całej Polski.