Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje Mielec futsalowym Mistrzem Podkarpacia do lat 12

Miłosz Bieniaszewski
Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje została futsalowym Mistrzem Podkarpacia do lat 12 Materiały prasowe
W rozgrywanym w Tryńczy finałowym turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia do lat 12 w futsalu najlepsza okazała się Akademia Piłkarska Piłkarskie Nadzieje Mielec.

Rozgrywki finałowe poprzedziły cztery turnieje eliminacyjne, które wyłoniły uczestników turnieju finałowego, który odbył się w Tryńczy.

Ostatecznie najlepsza okazała się ekipa Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje Mielec. Na drugim miejscu uplasował się Beniaminek Krosno, a na najniższym stopniu podium Tempo Nienaszów.

Podobnie jak w eliminacjach, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz puchary. Nie zabrakło również nagród indywidualnych dla najlepszych zawodników.

Najlepszym bramkarzem wybrano Tymona Kubackiego z Beniaminka Krosno, najlepszym zawodnikiem Szymona Gierlacha (również Beniaminek), a królem strzelców został Hubert Sroczyński, autor 15 bramek (APPN Mielec).

Tegoroczny turniej Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia w futsalu U-12 zorganizowany był przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki pozyskanym środkom w kwocie 40 tys. zł. możliwy był bezpłatny udział drużyn, wyżywienie dla uczestników oraz atrakcyjne nagrody.

Końcowa kolejność: 1. APPN Mielec, 2. Beniaminek Krosno, 3. Tempo Nienaszów, 4. Orlik Przemyśl, 5. Góral Tryńcza, 6. Stal Rzeszów, 7. Stal Łańcut, 8. JKS Jarosław, 9. Dynovia.