Akademickie Mistrzostwa Europy: Rzeszów ograł Serbów i zagra w finale

LUCI
Rzeszowianie w niedziele zagrają w finale Akademickich Mistrzostw Europy.
Rzeszowianie w niedziele zagrają w finale Akademickich Mistrzostw Europy. UR
Uniwersytet Rzeszowski pokonał Uniwersytet w Niszu 3:1 i zagra w finale Akademickich Mistrzostw Europy w siatkówce – Rzeszów 2017.

Pojedynek z niepokonanymi dotychczas w mistrzostwach Serbami nie był łatwą przeprawą. Pierwsze dwa sety rzeszowianie wygrali, ale w trzeciej odsłonie górą byli zawodnicy z Niszu. Mecz był niezwykle wyrównany, jedynie w drugim secie rzeszowianom udało się zbudować przewagę większą niż trzy punkty. Nie inaczej było w czwartym secie. Większość tej partii prowadzili gospodarze, ale do ostatniej piłki wszystko było możliwe. Rzeszowianie mieli trzy piłki meczowe i dopiero skuteczne zbicie kapitana drużyny Jakuba Peszko zakończyło mecz.

Uniwersytet Rzeszowski – Politechnika Poznańska 3:2
Sety:
25:22, 25:18, 23:25, 27:25
UR: Rusin 13, Peszko 13, Stabrawa 2, Kozdroń 10, Kowalski 5, Gąsior 14, Długosz, Durski 5, Wiczkowski, Plizga, Matuła, Pękala, Dembiec, Głód. Trener Wojciech Bajorek.

Rzeszowianie w finale spotkają się z wygranym meczu Uniwersytet Paula Sabatiera w Tuluzie – Uniwersytet Aydin w Stambule. Finał zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 17 na głównym parkiecie hali na Podpromiu.