Akrobatyka sportowa. Medale dla młodych rzeszowian

Konrad i Maciej Biłykowie zdobyli brązowe medale.
Konrad i Maciej Biłykowie zdobyli brązowe medale. archiwum
Z medalami wrócili z Zielonej Góry, gdzie rozegrano Mistrzostwa Polski do lat 14 w akrobatyce sportowej, młodzi rzeszowscy zawodnicy.

W zawodach z udziałem ponad 200 zawodników dobrze zaprezentowali się rzeszowscy akrobaci. W skokach na trampolinie srebro wywalczyła podopieczna trenerki Jolanty Brudny zawodniczka Stali Julia Jedlińska, a jej koleżanka klubowa Natalia Kozak zajęła 4 miejsce. Wśród młodzik na trampolinie Malwina Wyskiel uplasowała się na 6 miejscu .

W ćwiczeniach zespołowych Podkarpacie reprezentował Greinplast TG Sokół Rzeszów i UKS Akrobata Łańcut. Jedynymi medalami zdobytymi w konkurencjach zespołowych był brąz braci Konrada i Macieja Biłyk - podopiecznych Grzegorza Bielca i Andrzeja Sokołowskiego (Greinplast Sokół). Zawodnicy ci debiutowali w zawodach tej rangi. Ponadto 2 miejsce w kategorii klasy III zajęła para mieszana "Sokoła" Krzysztof Rzemień i Kornelia Drążek (formuła zawodów łącząca ich z klasą II spowodowała, iż ostatecznie uplasowali się oni na 7 miejscu).

Udany start zaliczyła debiutująca w zawodach para żeńska trenerki Elizy Kaplity-Wójcik z UKS Akrobata Łańcut w składzie Maria Cieślicka i Monika Kazibudzka która zajęła 9 miejsce. W punktacji drużynowej najwyżej sklasyfikowanym Podkarpackim klubem był Greinplast Sokół, który zajął 6 miejsce na 25 klubów.