Jacek Kmiecik
Finisz ostatniego etapu wyścigu Dookoła Grecji. W antycznej Olimpii pierwszy linię mety minął Polak Stanisław Aniołowski ΔΕΗ International Tour of Hellas
Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health) wygrał czwarty, ostatni etap wyścigu kolarskiego Dookoła Grecji, z metą w Olimpii, a w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce. Zwycięzcą imprezy został Portugalczyk Iuri Leitao (Caja Rural).

Piąty zwycięski etap Aniołowskiego w karierze

26-letni Aniołkowski po imponującym sprincie przekroczył linię mety w antycznej Olimpii i świętował swoje drugie zwycięstwo w tourze, podobnie jak w środę w Heraklionie, gdzie triumfował na pierwszym etapie. Dla kolarza z Warszawy był to piąty zwycięski etap w karierze.

Stanisław Aniołowski wygrał pierwszy środowy etap wyścigu Dookoła Grecji w Heraklionie ΔΕΗ International Tour of Hellas

W sobotę tuż za Polakiem przeciął linię mety Leitao, który dzień wcześniej odniósł zwycięstwo etapowe i zdobył czerwoną koszulkę lidera oraz ostatecznie został zwycięzcą całego touru.

Portugalczyk zwycięzcą wyścigu Dookoła Grecji

W klasyfikacji generalnej Leitao wyprzedził o 6 sekund Nowozelandczyka Aarona Gate'a (Bolton Equities Black Spoke) oraz o 9 Aniołkowskiego. Portugalczyk wygrał tez klasyfikację najaktywniejszych.

Cypryjczyk Andreas Miltiadis (UCI Continental Java Kiwi Atlantico) wygrał klasyfikację najlepszego górala, a Nowozelandczyk Logan Currie (Black Spoke Pro Cycling) wywalczył został najlepszym młodym kolarzem wyścigu.

Inni polscy kolarze z ekipy HRE Mazowsze Serce Polski zajęli dalsze miejsca: 22. był Marcin Budziński – strata 42 sekundy, 37. Tomasz Budziński – 54 sekundy, a 69. Jakub Kaczmarek – 7.28.(PAP)