Apklan Resovia wygrała 3:0 z Legionovią. Rzeszowianie znów strzelali bramki w końcowych minutach

łatwo nie było, ale Apklan Resovia znów postawiła na swoim
łatwo nie było, ale Apklan Resovia znów postawiła na swoim Wacław Nowacki
W ramach 11. kolejki 2. ligi Apklan Resovia pokonała na swoim boisku Legionovię 3-0. To już szósta wygrana rzeszowian w tym sezonie. W następnej kolejce mecz w Krakowie z Garbarnią
Apklan Resovia - Legionovia Legionowo 3:0 (1:0)Bramki: 1:0 Dziubiński 14, 2:0 Kubowicz 86, 3:0 Twardowski 90+4Czytaj więcej o meczu.

2 liga. Apklan Resovia pewnie pokonała na własnym stadionie ...

- Myślę, że los nam jeszcze odda to, co ostatnio pozabierał w końcowych minutach kilku meczów – komentował po derbach Rzeszowa Szymon Grabowski. Trener Apklan Resovii nawiązywał wtedy do niewykorzystania dogodnej sytuacji bramkowej w doliczonym czasie gry, co sprawiło, że jego team zdobył punkt zamiast trzech.

Przewidywania szkoleniowca błyskawicznie zaczęły się sprawdzać. Najpierw w minioną środę „pasiaki” dokonały nie lada sztuki, bo w I rundzie Pucharu Polski ograły Hutnika 3-2, strzelając gole w 121. i 123. minucie dogrywki.

W związku z tym, że pod Wawelem mecz trwał tak długo (a derby to również potężny wydatek energii), fani rzeszowian mieli prawo nieco się obawiać o siły swych pupili. Wszystko jednak poszło po myśli miejscowych. Zbyt nerwowo nie było, nasz zespół dość szybko wyszedł na prowadzenie, a na finiszu meczu znów pokazał skuteczność.

– Może nerwowo nie było, ale Legionovia pokazał, że umie grać w piłkę. Dziwne, że ma tak mało punktów – oceniał trener gospodarzy.

Golem zapachniało już w 12. minucie, ale Kamil Radulj trafił w obrońcę. Po dwóch minutach na tablicy zapalił się wynik 1-0; po rzucie rożnym z przewrotki strzelał Szymon Feret, bramkarz, „wypluł” piłkę, dzięki czemu Adrian Dziubiński mógł pospieszyć ze skuteczną dobitką.

Goście nie zamierzali czekać na uśmiech losu, starali się grać otwartą piłkę, więc kibice nie mogli narzekać. W 28. minucie niewiele brakowało, aby było 2-0, bo blisko samobója był jeden z defensorów przyjezdnych.

W 45. minucie niewiele brakowało, aby beniaminek doprowadził do remisu. Nie pozwolił na to Filip Majchrowicz, który w kapitalnym stylu obronił strzał z dystansu.

Po zmianie stron nasz zespół nie miał wcale lekko. W 62. Minucie po zamieszaniu pod bramką resoviaków piłka wylądowała na słupku.

– Fizycznie wytrzymaliśmy, ale widać było zmęczenie psychiczne. Brakowało chwilami koncentracji, zdarzały się niepotrzebne indywidualne błędy. Nie był to spacerek – mówił coach „pasiaków”.

W końcówce rzeszowianie postawili kropkę, a nawet dwie kropki na i. Najpierw po rzucie rożnym przewrotka gola zdobył Dawid Kubowicz, jeden z bohaterów z Krakowa. Na koniec w doliczonym czasie gry przechwyt zaliczył Karol Twardowski, pociągnął od koła, okiwał Stefaniaka i wpakował piłkę do pustej bramki.

- Cieszy wygrana, do tego z całkiem wymagającym rywalem, ale teraz przyda się trochę odpoczynku – podsumował trener Apklan Resovii, która za miesiąc znów będzie miała więcej pracy, bo w II rundzie Pucharu Polski trafiła na Lecha Poznań.

Apklan Resovia – Legionovia Legionowo 3:0 (1:0)

Bramki: 1-0 Dziubiński 14, 2-0 Kubowicz 85, 3-0 Twardowski 90.

Resovia: Majchrowicz 6 – Mikulec 6, Kubowicz 7, Zalepa 6, Adamski 6 – Płatek 7, Domoń 6 (66 Kaliniec 5), Radulj 6 (72 Świderski 5), Feret 6 (86 Hajduk), 6 Krykun 6 – Dziubiński 7 (90 Twardowski). Trener Szymon Grabowski.

Legionovia: Stefaniak – Maślanka, Straus, Choroś, Zembrowski – Małek, Wawrzynowicz, Koziara (74 Janković), Więdłocha, Będzieszak (64 Gajewski) –Podliński (54 Wolski).

Sędziował: Kukla (Kraków).

Żółte kartki: Świderski – Więdłocha.

Widzów: 1085.