reklama

Arbiter sezonu. Witold Kwaśny najlepszy w III lidze

redZaktualizowano 
Bez kurtuazji można stwierdzić, że Witold Kwaśny to absolutna czołówka jeśli chodzi o podkarpackich sędziów.
Bez kurtuazji można stwierdzić, że Witold Kwaśny to absolutna czołówka jeśli chodzi o podkarpackich sędziów. fot. Marek Dybaś
Zakończyliśmy klasyfikację w kolejnym rankingu oceniającym podkarpackich arbitrów z III i IV ligi.

III liga

1. Witold Kwaśny (Sędziszów) - średnia 6,31 pkt./mecz; 2. Paweł Charchut (Rzeszów) - 6,20; 3. Filip Kosak (Stalowa Wola) - 5,92; 4. Mariusz Antosz (Tarnobrzeg) - 5,89; 5. Paweł Małodziński (Mielec) - 5,80; 6. Tomasz Mroczek (Mielec) - 5,70; 7. Michał Ziemba (Rzeszów) - 5,50; 8. Łukasz Strzępek (Rzeszów) - 5,33.
IV liga: 1. Paweł Kantor (Dębica) - 6,20; 2. Tomasz Ksyta (Dębica) - 6,13; 3. Tomasz Giżka (Stalowa Wola); Grzegorz Wrona (Kolbuszowa) - 6,00; 5. Mateusz Warzocha (Rzeszów) - 5,92; 6. Antoni Pelczarski (Krosno) - 5,91; 7. Rafał Krężałek (Krosno); Konrad Tomczyk (Jarosław); Paweł Wałęga (Dębica) - 5,90; 10. Tomasz Jagieła (Krosno) - 5,83; 11. Marcin Rak (Lubaczów) - 5,80; 12. Grzegorz Wnuk (Leżajsk) - 5,75; 13. Patryk Tylski (Mielec) - 5,70; 14. Jakub Tomoń (Rzeszów) - 5,55; 15. Artur Szelc (Krosno) - 5,55; 16. Tomasz Szewczyk (Dębica) - 5,36; 17. Karol Wołoszyn (Stalowa Wola) - 5,13.

Uwaga: W rankingu nie braliśmy pod uwagę not sędziów z uprawnieniami do wyższej ligi. W końcowej klasyfikacji uwzględniliśmy tylko tych, którzy zostali ocenieni przynajmniej siedem razy w sezonie. Dlatego w IV lidze nie sklasyfikowaliśmy Jacka Zygmunta (Jarosław), Sławomira Chmiela (Rzeszów) i Beaty Wosiewicz (Krosno).

60 Sekund Biznesu: Wyczerpuje się imigracja ukraińska

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 13

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

s
sędzia

Za rok arbitrem sezonu w/g obserwatorów będzie ..... Rafał Greń !!!! Czemu mnie to nie dziwi :) :) :)

j
ja

wywiad z Przesmyckim

 

~~!~~

Internetowa Gazeta Wyborcza, wydanie rzeszowskie pisze - "Sędzia Rafał Greń, syn prominentnego działacza PZPN, na podstawie ocen za ostatni sezon, zostanie wykluczony z grona top sędziów ligowych. Zbigniew Przesmycki, który szefuje polskim arbitrom, mówi, że Kazimierz Greń ma o to do niego pretensje. Potwierdził również, że baron posunął się do gróźb.

 

Przesmycki opowiadał o sprawie w audycji Przemysława Iwańczyka w Radiu TOK. - Prezes Greń ma duże pretensje, że jego syn nie znalazł właściwego uznania. Ja mam argumenty, dlaczego ci, a nie inni sędziowie awansowali. Rafał Greń zdobył za mało punktów w ubiegłym sezonie.

 

W Polskim Związku Piłki Nożnej prywata i nepotyzm nie powinny mieć miejsca - mówił Zbigniew Przesmycki. - Jest bardzo prawdopodobne, że wystąpię z powództwa cywilnego przeciwko prezesowi Greniowi o naruszanie moich dóbr osobistych - zapowiedział Przesmycki.

Wobec Rafała Grenia związek stawia też zarzuty złamania regulaminu sędziowskiego. Do PZPN dotarły zdjęcia, na których sędzia i jego koledzy świętują awans z drużyną, której mecz wcześniej sędziowali. - Sędziowie nie mogą uczestniczyć w tego typu imprezach. Daje mi to podstawę do wykluczenia danego sędziego z grona arbitrów - tłumaczył Przesmycki.

 

W środę Przesmycki podczas obrad zarządu PZPN przedstawi ostateczne listy sędziów na najbliższy sezon.

 

 

G
Gość

Art. 93

Nienależne świadczenia

Za świadome pobranie od klubów nienależnych świadczeń wymierza się karę:
a) kara pieniężna,
b) dyskwalifikacji na okres nie mniejszy niż 1 miesiąc,
c) skreślenie z listy sędziów lub obserwatorów,
d) wykluczenie z PZPN.

W
Wyjazd z greniami

REGULAMIN DYSCYPLINARNY POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ

Art. 90
Spotkania (kontakty) sędziów i obserwatorów z klubami

Za nieusprawiedliwione lub niezgodnie z przepisami spotkania (kontakty) sędziów i obserwatorów z przedstawicielami klubów od chwili wyznaczenia na sędziego lub obserwatora do chwili złożenia w PZPN lub związku piłki nożnej sprawozdania, wymierza się karę:
a) dyskwalifikacji czasowej,
b) skreślenie z listy sędziów lub obserwatorów,
c) wykluczenie z PZPN.

P.s. Nie dotyczy Grenia

G
Gość

"Ale trzeba się zastanowić nad niechobrzem bo te awanse tak łatwiutko poszły."

 

 

Nie awansowali 2 punktami czy 3 a 15stoma sorry ale to chlopcy sobie wywalczyli awans

 

p
prezes

Że młody Greń był na imprezie jedności to świadczy tylko o jego głupocie.Po co mu to. Ale trzeba się zastanowić nad niechobrzem bo te awanse tak łatwiutko poszły. Kasa jest to i sędziowie ich lubią. Można pewne tezy postawic ale w tej chwili są bez pokrycia. Niech się bawią ale już jest pewne że wiele klubów nie poprze na delegata np Krupę choćby stary Greń prosił na kolanach. Kto ku*** delegatem albo szefem jakieś komisji ma awans albo utrzymanie. Kazek weż to towarzystwo za pysk bo innym już się nóż w spodniach otwiera. P.s Do wyborów.

k
kibic

Moze właśnie, dlatego Kwaśny jest lepszy, że niedawno grał w III lidze i wie jak to wygląda od drugiej strony w piłce seniorskiej?

b
bumbcykck

Dziwne to jest, sędziowie sędziują latami, a tu prosze przychodzi jakiś Kwaśny który jeszcze niedawno grał w III lidze i nagle najlepszy? dziwne...

~~!~~
W dniu 07.07.2013 o 11:26, ciekawy napisał:

Drobny przyczynek do obrazu sędziów podkarpackich. Tekst z Gazety Wyborczej internetowej, wydanie rzeszowskie. - "Pięć zarzutów dotyczących przestępstw o charakterze pedofilskim otrzymał 27-letni Filip K. - sędzia piłkarski ze Stalowej Woli. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Filip K. został zatrzymany przez policję w poniedziałek. Mężczyzna miał nagabywać przez komunikator internetowy młode dziewczyny, w wieku od 10 do 13 lat, do seksu. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu znaleziono w komputerze zdjęcia o treści pedofilskiej. Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli prowadzi postępowanie w tej sprawie. - Postępowanie dotyczy przestępstw z rozdziału przeciwko wolności seksualnej. Nie mogę wiele powiedzieć, gdyż w sprawie występują osoby małoletnie i ze względu na ich dobro na tym etapie możemy tylko potwierdzić pewne fakty - powiedział zastępca prokuratora rejonowego Piotr Walkowicz.Filipowi K. postawiono pięć zarzutów, do których mężczyzna się przyznał. Wobec 27-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu. Dodatkowo Filip K. nie może prowadzić zajęć i treningów z dziećmi poniżej 15. roku życia w Akademii Piłkarskiej, której jest założycielem. Po wpłaceniu 10 tysięcy złotych poręczenia majątkowego został zwolniony z aresztu.Filip K. jest sędzią piłkarskim i założycielem wspomnianej Akademii Piłkarskiej dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Akademia działa od marca 2012 roku. Na jej powstanie miasto przeznaczyło ponad 30 tys. zł." I jeszcze pytanie. Może ktos wie, czy to jest ten sam, co około dwa lata temu na wycieczce "dobierał się" do uczennnicy.

Nie. Tamten był z podokręgu rzeszowskiego

 

Drobny przyczynek do obrazu sędziów podkarpackich. Tekst z Gazety Wyborczej internetowej, wydanie rzeszowskie.

 

- "Pięć zarzutów dotyczących przestępstw o charakterze pedofilskim otrzymał 27-letni Filip K. - sędzia piłkarski ze Stalowej Woli. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Filip K. został zatrzymany przez policję w poniedziałek. Mężczyzna miał nagabywać przez komunikator internetowy młode dziewczyny, w wieku od 10 do 13 lat, do seksu. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu znaleziono w komputerze zdjęcia o treści pedofilskiej. Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli prowadzi postępowanie w tej sprawie. - Postępowanie dotyczy przestępstw z rozdziału przeciwko wolności seksualnej. Nie mogę wiele powiedzieć, gdyż w sprawie występują osoby małoletnie i ze względu na ich dobro na tym etapie możemy tylko potwierdzić pewne fakty - powiedział zastępca prokuratora rejonowego Piotr Walkowicz.

Filipowi K. postawiono pięć zarzutów, do których mężczyzna się przyznał. Wobec 27-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu. Dodatkowo Filip K. nie może prowadzić zajęć i treningów z dziećmi poniżej 15. roku życia w Akademii Piłkarskiej, której jest założycielem. Po wpłaceniu 10 tysięcy złotych poręczenia majątkowego został zwolniony z aresztu.

Filip K. jest sędzią piłkarskim i założycielem wspomnianej Akademii Piłkarskiej dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Akademia działa od marca 2012 roku. Na jej powstanie miasto przeznaczyło ponad 30 tys. zł."

 

I jeszcze pytanie. Może ktos wie, czy to jest ten sam, co około dwa lata temu na wycieczce "dobierał się" do uczennnicy.

Nie. Tamten był z podokręgu rzeszowskiego

c
ciekawy

Drobny przyczynek do obrazu sędziów podkarpackich. Tekst z Gazety Wyborczej internetowej, wydanie rzeszowskie.

 

- "Pięć zarzutów dotyczących przestępstw o charakterze pedofilskim otrzymał 27-letni Filip K. - sędzia piłkarski ze Stalowej Woli. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Filip K. został zatrzymany przez policję w poniedziałek. Mężczyzna miał nagabywać przez komunikator internetowy młode dziewczyny, w wieku od 10 do 13 lat, do seksu. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu znaleziono w komputerze zdjęcia o treści pedofilskiej. Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli prowadzi postępowanie w tej sprawie. - Postępowanie dotyczy przestępstw z rozdziału przeciwko wolności seksualnej. Nie mogę wiele powiedzieć, gdyż w sprawie występują osoby małoletnie i ze względu na ich dobro na tym etapie możemy tylko potwierdzić pewne fakty - powiedział zastępca prokuratora rejonowego Piotr Walkowicz.

Filipowi K. postawiono pięć zarzutów, do których mężczyzna się przyznał. Wobec 27-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu. Dodatkowo Filip K. nie może prowadzić zajęć i treningów z dziećmi poniżej 15. roku życia w Akademii Piłkarskiej, której jest założycielem. Po wpłaceniu 10 tysięcy złotych poręczenia majątkowego został zwolniony z aresztu.

Filip K. jest sędzią piłkarskim i założycielem wspomnianej Akademii Piłkarskiej dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Akademia działa od marca 2012 roku. Na jej powstanie miasto przeznaczyło ponad 30 tys. zł."

 

I jeszcze pytanie. Może ktos wie, czy to jest ten sam, co około dwa lata temu na wycieczce "dobierał się" do uczennnicy.

 

J
JEDNOŚĆ TO MY A NIE TY

sprawa trafiła na policję za udostępnianie wizerunku bez zgody.

 

Dziękujemy ślicznie za udostępnienie zdjęć

 

 

Jedność Niechobrz 

O
Obserwator

Skandal,gdzie jest komisja dyscyplinarna,to szybko trzeba wyjasnić.Co na to prezes G.Środowisko czeka na natychmiastowe decyzje.Sędziego Sajewicza zawieszono bo obstawił mecz Radwańskiej a tu taka afera,bomba.Znowu podkarpacie słynne na cały kraj.!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3