Asseco Resovia od poniedziałku już z Francuzami. Po sparingu z Bogdanką LUK Lublin

bum
Z drużyną z Lublina osłabiona Asseco Resovia wygrała seta
Z drużyną z Lublina osłabiona Asseco Resovia wygrała seta Asseco Resovia
Siatkarze Asseco Resovii w mocno okrojonym składzie przygotowują się do nadchodzącego sezonu i rozgrywają mecze sparingowe. W trzecim z kolei przegrali w hali na Podpromiu z drużyną Bogdanka LUK Lublin 1:3 (19:25, 23:25, 25:20, 20:25). Od nowego tygodnia do ekipy dołączą dwaj Francuzi.

W dwóch pierwszych sparingach rzeszowski zespół przegrał z GKS-em Katowice i Projektem Warszawa 0:4. W trzecim wygrał i sparingach pierwszego seta. Na tym etapie przygotowań i wobec obecnej sytuacji kadrowej, wyniki nie są najważniejsze. W treningach uczestniczy kilku siatkarzy AKS-u Rzeszów.

Przed dotychczasowymi sparingami trener mówił nam, że wynik jest na drugim miejscu, ponieważ mamy tylu zawodników do treningu, ilu mamy. Musimy łapać rytm meczowy w okrojonym zakresie. Cieszymy się, że udało się w końcu wygrać seta, bo we wcześniejszych sparingach, kiedy mieliśmy na taką szansę, wymykało nam się nam to jednak z rąk. W tym spotkaniu doprowadziliśmy tę jedną partię do końca. Wkrótce przyjedzie do nas wsparcie i o lepsze wyniki powinno być łatwiej

- powiedział po sparingu z zespołem z Lublina Krzysztof Rejno, środkowy rzeszowskiej drużyny.

Od poniedziałku do trenujących kolegów mają już dołączyć obaj Francuzi - atakujący Stephen Boyer i przyjmujący Yacine Louati. Najbliższy sparing resoviacy rozegrają w sobotę 30 września na Podpromiu z Projektem Warszawa. Ze społecznym klubem rzeszowianie 21 października zainaugurują u siebie sezon 2023/2024 w PlusLidze.