Asseco Resovia po zaciętym meczu przegrała z Jurajskimi Rycerzami. Dobry początek i niewykorzystana szansa w trzecim secie

bum
Zawiercianie po zaciętym meczu pokonali resoviaków. Byli lepsi
Zawiercianie po zaciętym meczu pokonali resoviaków. Byli lepsi PAP/Jarek Praszkiewicz
Siatkarze Asseco Resovii w meczu 18. kolejki przegrali na wyjeździe z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 1:3. Rzeszowianie w świetnym stylu zaczęli to spotkanie, wygrali pewnie pierwszego seta, ale kolejne dla Jurajskich Rycerzy. To czwarta porażka rzeszowskiej drużyny, która zajmuje czwarte miejsce w tabeli. W niedzielę zmierzy się z Jastrzębskim Węglem, liderem.

Resoviacy wystąpili mocno osłabieni. Nie zagrali w tym meczu: Kochanowski, Zatorski, Cebulj, Rejno, Drzyzga. Mimo tego, rzeszowianie zaczęli od mocnego uderzenia. Bombardowali rywali z pola zagrywki Louati i Boyer, asa zagrał także Kłos. Po ataku Boyera było 9:2. Po bloku Kozuba 10:2. Defalco podwyższył na 11:3. Rzeszowska ofensywa trwała w najlepsze. Boyer atakował na 15:7, Defalco na 17:7. Boyer zagrał asa na 18:10. Warta rzuciła się do odrabiania start. Zmniejszyła przewagę po błędach rzeszowskiej drużyny do trzech punktów (23:20). Boyer dał Resovii piłkę setową. Partię, w której Resovia zaserwowała 6 asów, miała lepsze przyjęcie i atak oraz blok, zamknął autową zagrywką Łaba.

W drugim secie także była twarda walka. Zawiercianie poprawili skuteczność na zagrywce i przyjęciu. Butryn zagrywką wywalczył cztery punkty przewagi (12:8). Rzeszowianie starali się gonić miejscowych. Robił to zwłaszcza skuteczny Boyer, ale Warta po świetnej grze środkiem i ataku Bieńka uciekła na 17:13. Po rzeszowskiej stronie pojawiały się błędy (19:14). W ekipie z Zawiercia rozegrał się Butryn. Gospodarze wyrównali stan meczu.

W trzeciej odsłonie Warta prowadziła trzema punktami, ale Resovia wyrównała na 13:13, a za chwile prowadziła 16:14. Po błędzie Kwolka 18:15. W końcówce rzeszowianie mieli cztery piłki setowe, ale nie wykorzystali doskonałych okazji do objęcia prowadzenia w tym ciekawym spotkaniu. Zrobili to gospodarze, a właściwie Butryn, który dwoma asami postawił kropkę nad „i”. Szkoda tak straconej szansy.

Butryn prowadził Wartę do wygrania także czwartego seta i całego meczu. Zdobył asa na 11:8, za chwilę następnego (13:8, w sumie sześć). Kiedy zawiercianie prowadzili 24:21 resoviacy obronili dwie piłki meczowe. Mocny atak Butryna wybranego MVP, zakończył to ciekawe spotkanie. Warta kontynuuje świetną serię.W tabeli ma sześć punktów więcej od rzeszowskiej drużyny.

Mecz był próbą generalną przed dwumeczem w 1/4 finału Pucharu CEV, w którym Aluron i Resovia wkrótce się spotkają. Pierwsze starcie 1 lutego o godzinie 18 w Rzeszowie. Rewanż 8 lutego także o 18 w Zawierciu.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia 3:1 (21:25, 25:18, 29:27, 25:23)

Warta: Tavares 2, Kwolek 6, Zniszczoł 6, Bieniek 7, Clevenot 17, Butryn 24, Perry (libero) oraz Łaba 2, Gregorowicz (libero). Trener Michał Winiarski.

Resovia: Kozub 1, Defalco 16, Boyer 21, Kłos 10, Mordyl 6, Louati 12, Potera (libero) oraz Bucki, Lewandowski, Staszewski, Kędzierski. Trener Giampaolo Medei.

Sędziowali: Maciej Twardowski i Wojciech Głód. Widzów: 1500. MVP: Karol Butryn.