pmarkocki
Rzeszowianie nie wygrali w Bełchatowie ani jednego seta.
Rzeszowianie nie wygrali w Bełchatowie ani jednego seta. archiwum
Siatkarze Asseco Resovii przegrali w wyjazdowym meczu z PGE Skrą Bełchatów 0:3.

Spotkanie rozpoczęło się od wysokiego prowadzenia siatkarzy Skry Bełchatów, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili aż 8:1. Przy stanie 20:13 rzeszowianie wzięli się do odrabiania strat - w samej końcówce przegrywali tylko 23:24, ale zagrywkę zepsuł Paul Lotman.

Drugi set był bardzo wyrównany i to nasz zespół przez większość czasu był na prowadzeniu. Przy stanie 21:18 dla podopiecznych Andrzeja Kowala gospodarze zdobyli jednak cztery punkty z rzędu i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

Trzeci set, podobnie jak pierwszy, rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Skry. Rzeszowianie kilkukrotnie zbliżali się do miejscowych, ale nie udało się ich dogonić. W końcówce znakomicie grał Zbigniew Bartman i stratę udało się nawet zmniejszyć do jednego punktu. Wicemistrzowie Polski jednak zachowali czujność i po raz trzeci zdołali zwyciężyć.

MVP spotkania wybrany został Konstantin Cupković.

Zobacz zapis relacji na żywo: PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia 3:0

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia 3:0 (25:23, 25:22, 25:22)

Skra: Pliński, Kooistra, Cupković, Woicki, Winiarski, Bąkiewicz, Zatorski (libero) oraz Boninfante, Wlazły, Kłos

Resovia: Tichacek, Kossok, Achrem, Bartman, Kovacević, Perłowski, Ignaczak (libero) oraz Schops, Dobrowolski, Lotman, Grzyb

Sędziowali: Wojciech Maroszek (Żory) i Marek Lagierski (Katowice).

MVP: Cupković