Asseco Resovia wygrała 3:0 z Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn - Koźle. Tylko jeden zacięty set. Och, Karol!

bell
Resovia cieszyła się z sukcesu z kibicami
Resovia cieszyła się z sukcesu z kibicami PAP/Darek Delmanowicz
Siatkarze Asseco Resovii w meczu 5. kolejki pokonali osłabioną kontuzjami ZAKSĘ 3:0. W pierwszym secie, który trwał 41 minut, goście byli równorzędnym rywalem dla resoviaków. Drugi i trzeci zdecydowanie wygrali rzeszowianie, którzy w tych partiach mogli się podobać. MVP wybrany został Karol Kłos.

Zaksa zaczęła bez Bartosza Bednorza i Davida Smitha. W ofensywie, czy jako atakujący, gości zagrał Andreas Takvam, nominalny środkowy, a na rozegraniu zadebiutował Radosław Gil, dla którego nie zdążono jeszcze przygotować koszulki z jego nazwiskiem. W Asseco Resovii w wyjściowej szóstce zabrakło Toreya Defalco, który miał zabandażowana lewą dłoń, raz wszedł na boisko, zdobył punkt i przez chwilę dyrygował dopingiem kibiców, którzy w nadkomplecie zapełnili halę na Podpromiu.

Kapitalnie dopingowana Resovia rozpoczęła od 3:0 i 4:1, 5:2, ale rywale, którzy nękali zagrywką Yacine’a Louatiego, szybko skasowali straty i wyszli na trzypunktowe prowadzenie (13:10, 16:13). Jakub Kochanowski zatrzymał Aleksandra Śliwkę i doprowadził do remisu (16:16), Jakub Bucki asem wyprowadził resoviaków na prowadzenie (17:16). Po błędzie gości notowano 18:16, ale 21:20 dla walczących z determinacją gości. Grający nerwowo rzeszowianie, po ataku Stepehena Boyera mieli piłki setowe (24:22), ale za chwilę francuski atakujący gospodarzy kolejny raz został zablokowany i zaczęła się emocjonująca gra na przewagi. (24:24). Miejscowi mieli piłki setowe i kędzierzynianie. Wygrać seta mogli jedni i drudzy. Padło na Resovię. Łukasz Kaczmarek posłał piłkę w aut, Boyer zagrał asa i 1:0 w meczu prowadzili brązowi medaliści MP, którzy mieli słabszy atak od wicemistrzów kraju. Brakowało lepszej skuteczności Klemena Cebulja.

W drugiej partii drużyna z Rzeszowa grała spokojnie, pewnie i skutecznie – na zagrywce, bloku i ataku. Wywierała większą presję na rywalu. Była bardziej agresywna. Wyraźnie podniosła jakość swojej gry, co było widać na boisku. Karol Kłos, który błyszczał jak srebro, popisał trzema blokami i było 8:5. Następnie swoje 5 minut miał Boyer. Atakujący z Rzeszowa popisał się kolejnym asem, palnął mocno ze skrzydła, sprytnie kiwał i resoviacy przeważali 17:12. Kłos trzymał fason w bloku. Kochanowski w ofensywie (20:15), na dodatek dodał asa (24:16), ostatni punkt zdobył atakiem po bloku Boyer. ZAKSA ugięła się potencjałem rzeszowian.

Trzecia odsłona także przebiegała pod pełną kontrolą Resovii. Louati zagrał swojego trzeciego asa i na tablicy wyświetlił się wynik 9:5. Ten sam siatkarz podwyższył atakiem po skosie, za który bił mu brawo nawet trener Giampaolo Medei, na 15:10. Po błędzie Kaczmarka rzeszowski zespół przeważał 18:12. Na 20:14 swoją aktywną obecność zameldował kolejny raz atakiem ze środka Kłos. Boyer zaserwował asa na 21:14. Za moment znów błysnął Kłos (22:14). Zaksa odbiła się od rzeszowskiego bloku (23:14). Mecz zakończył Kłos pieczętując swój bardzo dobry występ, za który otrzymał statuetkę MVP. Mecz trwał 98 minut.