Asseco Resovia wygrała z ZAKSĄ w tie-breaku

pmarkocki
Asseco Resovia wygrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:2.
Asseco Resovia wygrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:2. Archiwum
Siatkarze Asseco Resovii pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle 3:2. Goście dwukrotnie doprowadzali do wyrównania i o zwycięstwie zadecydował dopiero tie-break.

Po zaciętej walce w pierwszym secie zawodnicy Andrzeja Kowala zwyciężyli 27:25 i wyszli na prowadzenie.

Druga odsłona należała jednak do aktualnego lidera PlusLigi, który gładko zwyciężył do 18. W kolejnych starciach obydwa zespoły znów wygrywały na zmianę - najpierw Resovia (26:24), później znów ZAKSA (25:22).

Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był tie-break. Lepiej rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie 4-1. Siatkarze Asseco Resovii zdobyli jednak cztery punkty z rzędu i odrobili straty z nawiązką. W końcówce seta rzeszowianie odskoczyli rywalom i wygrali do 11.

Ostatecznie Asseco Resovia pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:2

MVP meczu wybrany został Paul Lotman.

Zobacz: Asseco Resovia - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (zapis relacji na żywo)

Więcej o meczu wkrótce.

ASSECO RESOVIA RZESZÓW - ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE 3:2 (27:25, 18:25,26:24, 22:25, 15:11)

Asseco: Tichacek, Achrem, Bartman, Grzyb, Kosok, Kovacević, Ignaczak (libero) oraz Lotman, Nowakowski, Schops, Buszek, Dobrowolski. Trener Andrzej Kowal

ZAKSA: Pilarz, Ruciak, Kapelus, Możdżonek, Gladyr, Rouzier, Gacek (libero) oraz Folteles, Wiśniewski, Witczak, Zapłacki. Trener Daniel Castellani

Sędziowali: Tomasz Janik i Marcin Herbik (Warszawa). Widzów 5000 (w tym 50 z Kędzierzyna).