Asseco Resovia wygrywa siatkarski maraton w Nysie. Było bardzo gorąco. Pięć setów i... festiwal błędów

bell
Torey Defalco wybrany został MVP środkowego meczu szóstej kolejki PlusLigi
Torey Defalco wybrany został MVP środkowego meczu szóstej kolejki PlusLigi Asseco Resovia
154 minuty trwał wyjazdowy mecz siatkarzy Asseco Resovii z PSG Stalą Nysa. Po bardzo nierównym meczu, w którym dobre fragmenty oba zespoły przeplatały słabymi i w którym popełniły w sumie aż 50 błędów na zagrywce, 3:2 zwyciężyli po udanej końcówce faworyzowani goście. Stal prowadziła 2:1 w setach. MVP tego spotkania wybrany został Torey Defalco.

To nie był dobry mecz Asseco Resovii. Denerwowały błędy w polu zagrywki (21), seriami tracone punkty. Finisz był jednak szczęśliwy dla ekipy brązowych medalistów mistrzostw Polski.

Pierwszy set rozstrzygnął się na przewagi. Resoviacy zaczęli obiecująco, bo od 13:8. Stal zaczęła grać energiczniej oraz odważniej na zagrywce, oraz środkiem siatki i przy pasywnej trochę postawie rzeszowskiej drużyny, po akcji Kapicy zniwelowała straty (16:16). Także szybko skasowali dwupunktową przewagę rzeszowian (23:21). Po zagrywkach Gierżota i problemach z przyjęciem resoviaków, Stal miała piłkę setową, ale jej nie wykorzystała. Zrobiła to Resovia. Ostatni punkt zdobył mocnym atakiem Boyer.

W drugiej partii, jak w pierwszej były z obu stron ładne akcje i proste błędy. Oba zespoły mocno postawiły na atak. Grały także nerwy. Rzeszowianie przeważali 13:10 i 14:12, po akcjach Cebulja 18:16. Wyrównał skuteczny Gierżot,. Po bloku Kramczyńskiego zdeterminowana Stal wyszła na prowadzenie (19:18), po zagrywce Kramczyńskiego miała piłki setowe (24:21). Defalco trafił zagrywką w siatkę i było 1:1.

Pozytywnie nakręcona i rozpędzona Stal w trzecim secie objęła prowadzenie 6:3. Po błędzie Defalco notowano 8:4 dla teamu z Nysy. Resovia zdobyła cztery punkty z rzędu i po akcjach Boyer wyrównała. Podopieczni Daniela Plińskiego wywierali presję na gościach z Rzeszowa, którzy zdenerwowani popełniali błędy. Teraz Stal zdobyła cztery oczka z rzędu (13:9). Po serii Kochanowskiego było 15:15. Ofensywnie nastawieni nysanie ponownie odskoczyli na trzy punkty (19:16). Cebulj, Staszewski i Bucki trafiali zagrywką w siatkę, Kochanowski zbijał w aut i Stal miała seta na wyciągnięcie ręki (23:19, 24:20). Gierżot i Kapica zdobywali brakujące punkty.

W czwartym secie za Kłosa grał Rejno. Na początku tej odsłony kontuzji nabawił się Zerba, środkowy Stali. Resovia ambitnie dążyła do doprowadzenia do tie-breaka. Poprawiła grę, opanowała nerwy. Po dobrych akcjach w ataku i bloku przeważała 3-4 puntami (12:8. 15:12, 17:14, 19:15, 20:16). Po blokach Defalco i Kochanowskiego prowadziła 22:16 i pewnie dopięła swego.

W tie-breaku zespoły zmieniał się stronami przy prowadzeniu Resovii 8:4. Rzeszowianie poprawili wynik na 12:7 i 13:9. Stal zmniejszyła straty do dwóch punktów (13:11), ale Resovia szczęśliwie wyszła z opresji. To czwarty tie-break Stali i czwarta wygrana resoviaków, którzy w sobotę zmierzą się u siebie z Indykpolem Olsztyn.

PSG Stal Nysa - Asseco Resovia 2:3 (24:26, 25:22, 25:21, 17:25, 11:15)

Stal: Zhukouski 3, El Graoui 1, Kapica 15, Zerba 6, Kramczyński 12, Gierżot 24, Szymura (libero) oraz Włodarczyk 10, Muzaj, Kosiba 1, Jankowski 2. Trener Daniel Pliński.

Asseco Resovia: Drzyzga 1, Cebulj 15, Kochanowski 12, Kłos 2, Defalco 22, Boyer 19, Zatorski (libero) oraz Bucki, Louati, Staszewski, Kędzierski, Rejno. Trener Giampaolo Medei.

Sędziowali: Mariusz Fiutek i Marcin Weiner. Widzów: 2100. MVP: Torey Defalco.

W innych meczach
: PGE GiEK Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 1:3 (24:26, 26:28, 25:20, 16:25); Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice 3:1 (28:26, 25:15, 21:25, 25:23).