Avia Świdnik pokonała Texom Sokół Sieniawa. Sześć bramek w pierwszej połowie

Texom Sokół Sieniawa (niebieskie stroje) ze Świdnika wraca bez punktów.
Texom Sokół Sieniawa (niebieskie stroje) ze Świdnika wraca bez punktów. Grzegorz Kostka
Sieniawski zespół nie popsuł świętowania 70-lecia Avii, jednak na końcowy wynik duży wpływ miała czerwona kartka z pierwszej połowy.

Gospodarze bardzo szybko znaleźli receptę na rozmontowanie obrony Sokoła. Już w 9 minucie, Bartłomiej Poleszak strzałem głową otworzył wynik spotkania. Z prowadzenia gospodarze za długo się nie nacieszyli, bo już po 180 sekundach zrobiło się 1:1. Jednak to nie był koniec bramek w pierwszych dwudziestu minutach spotkania. Chwilę po wyrównującym trafieniu Sokoła, Wojciech Białek ponownie wyprowadził miejscowych na prowadzenie, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Przyjezdni nie zamierzali jednak się poddawać i w 30 minucie po raz drugi doprowadzili do wyrównania, strzelając kapitalna bramkę z dystansu. Niestety trzy minuty później boisko opuścić musiał Bartosz Grasza, po obejrzeniu czerwonej kartki. Miejscowi dodatkowo egzekwowali rzut karny i Wojciech Białek ponownie wyprowadził Avię na prowadzenie. Szaleństwo ofensywne przed przerwą się nie skończyło i gospodarze ukąsili po raz czwarty, po strzale Dominika Kunca.

Po zmianie stron Avia mając przewagę bramkową i liczebną na boisku kontrolowała przebieg gry, a że apetyt na kolejne bramki miała duży, bramkarz Sokoła musiał jeszcze cztery razy wyjmować piłkę z siatki, po strzałach Kuncy, Kursy, Kovalonoksa i Struga.

- Czerwona kartka ustawiła mecz, do tego dzisiaj zagraliśmy w bardzo okrojonym składem

- krótko podsumował mecz opiekun Sokoła, Dariusz Majcher.

Avia Świdnik - Texom Sokół Sieniawa 8:2 (4:2)

Bramki: 0:1 Poleszak 9, 1:1 Pisarek 12, 2:1 Białek 17, 2:2 Ochał 30, 3:2 Białek 33-karny, 4:2 Kunca 42, 5:2 Kunca 69, 6:2 Kursa 75, 7:2 Kovalonoks 80, 8:2 Strug 82.

Avia: Sobieszczyk – Drozd, Mykytyn, Górka, Maluga (72 Kovalonoks), Kursa, Popiołek (46 Góralski), Uliczny, Kunca (79 Niewęgłowski), Poleszak (46 Zając), Białek (70 Strug). Trener Łukasz Mierzejewski.

Sokół: Pasterczyk – Lis, Drelich, Grasza cz [32-wybicie piłki z linii bramkowej], Skała (46 Wawryszczak) - Ochał, Więcek, Feret – Wolak, Pisarek, Majka (50 Tłuczek). Trener Dariusz Majcher.