Azalia ma najlepszych młodzików w Polsce. Dwa tytuły mistrza

Cyklistki z Brzózy Królewskiej dzielnie i często skutecznie walczyły w ostatnich wyścigach archiwum
Ekipa Smak Górno Azalia Brzóza Królewska zdominowała rywalizację w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w jeździe indywidualnej na czas. Gorzej poszło juniorom naszego klubu w rozegranych w Świdnicy Mistrzostwach Polski.

W rozegranych w Oświęcimiu zawodach (5,5 km) tytuł mistrzowski zdobyła Zuzanna Flis, brąz wywalczyła była Karolina Kozyra, a 5. miejsce Andżelika Wojnar. U młodzików mistrzem został Sebastian Stachula, 6. lokatę zajął Michał Kulikowski (Resovia), siódmą Tomasz Szymbara (Stal Rzeszów).

Mistrzem w „czasówce” została także Kinga Kalembkiewcz, tyle że w Otwartych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego juniorek młodszych. 4. pozycja przypadła Brygidzie Piersiak (obie Azalia).

Wcześniej w Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. W nich najlepiej spisała się Katarzyna Socha (Azalia), która zajęła 5. miejsce w jeździe indywidualnej na czas (13 km). 16 pozycję w zmaganiach juniorów uzyskał Szymon Skiba (Resovia). W wyścigu ze startu wspólnego Socha była 13, a u chłopców Jakub Murias (Resovia) zajął 18 miejsce.

- Rok temu Kasia zdobyła srebrny medal w czasówce, więc jakiś niedosyt jest. Z drugiej strony wygląda, że po poważnej kontuzji kostki z jesieni ubiegłego roku nie doszła jeszcze do maksymalnej formy – wyjaśnia Stanisław Zygmunt, trener Azalii.