AZS OPTeam Res-Drob Rzeszów pokonał lidera

Elżbieta Mukosiej zanotowała w AZS-ie obiecujący dbiut.
Rzeszowianki znakomicie rozpoczęły nowy rok - w meczu na szczycie ograły Language School Pabianice 62:57.

Cóż to była za walka, emocje i na koniec radość rzeszowianek. Trudno się dziwić - odkąd AZS wrócił do I ligi mecze z pabianiczankami zawsze są najbardziej prestiżowe i najtrudniejsze.
AZS wygrał, bo nie dał się stłamsić rywalkom, mającym przewagę centymetrów (zbiórka przegrana nieznacznie - 33:39). W naszej ekipie fajny mecz rozegrała Karolina Łodygowska; zaistniała w ataku, a pod koszami walczyła niczym lwica i wymusiła sporo fauli.

- Nie szło mi ostatnio, tym większa radość, że pomogłam drużynie w takim meczu - mówiła popularna "Czysta".

"Akademiczkom" należą się tym większe brawa, że nie brakowało im problemów; Agnieszka Kret i Urszula Rosochacka nie były do końca zdrowe, Agnieszka Bibrzycka szybko nałapała fauli, a Agata Rafałowicz nie miała dnia. Pabianiczanki sprawniej dzieliły się piłką, nasze dziewczyny nadrabiały braki ambitną obroną, grą jeden na jeden.
Dobry debiut zanotowała Elżbieta Mukosiej, która pewnie nie pamięta, kiedy ostatnio zaliczyła blisko 30 minut gry (w Tęczy Leszno notowała średnio 12). Pani Ela ma łatwość rzutu, poprawić musi celność podań.

- Przed meczem miałam tylko dwa treningi. Zgranie z dziewczynami wymaga czasu - oceniała po meczu.

W hicie kolejki 5 razy zmieniało się prowadzenie. Najtrudniejszy moment nastąpił na początku III kwarty, gdy 4 faul, fakt, że dyskusyjny, złapała Bibrzycka. Lider wykorzystał konsternację w naszej drużynie i uciekł na 5 pkt. (37:32). Trener rzeszowianek poprosił o time-out, zaryzykował i wpuścił na boisko "Bibę". AZS złapał drugi oddech, wygrał ostatnie 6 minut odsłony 12:2 (46:39).
W IV kwarcie zaczęła trafiać Dorota Sobczyk i kibice nie mogli się nudzić, bo tablica po raz 10 pokazała remis (48:48). Na finiszu błysnęła niezmordowana Katarzyna Furdak (11 pkt. w tej ćwiartce"). Po jej rzucie AZS prowadził 56:52. Do końca pozostała minuta, która przyniosła festiwal rzutów wolnych. Wynik dwoma celnymi ustaliła pani Kasia.
AZS OPTeam RES-DROB RZESZÓW - LANGUAGE SCHOOL PABIANICE 62:57 (18:15, 12:15, 16:9, 16:18)
AZS: Łodygowska 9 (6 zb.), Bibrzycka 11 (2x3, 3 as.), Furdak 17 (1x3), Kret 4 (8 zb., 3 as., 4 prz.), Rafałowicz 4 (1x3, 7 str.) oraz Mukosiej 13 (4 str.), Rosochacka 4 (4 prz.), Baran 0.
LANGUAGE: Bogacka 6, Błaszczyk 4 (2 bl.), Piestrzyńska 4 (4 as., 4 prz., 5 str.), Parus 4 (4 str.), Sobczyk 18 (4 str.) oraz Rozwandowicz 5 (1x3), Krajewska 9 (4 as.), Salska 7 (2 bl.). WIDZÓW 250.

Pełna relacja z wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach.