Bama Logistics. Optymalne rozwiązania logistyczne i spedycyjne w kraju i za granicą

Artykuł sponsorowany
O rosnącej pozycji Bama Logistics świadczą liczne nagrody, które odebrała prezes firmy Agnieszka Drozd
O rosnącej pozycji Bama Logistics świadczą liczne nagrody, które odebrała prezes firmy Agnieszka Drozd bama logistic
Udostępnij:
- Kobieta u sterów firmy transportowej? Czemu nie?! My kobiety też potrafimy zarządzać i najwyższy czas to udowodnić.

Agnieszka Drozd, silna, doświadczona, nie bojąca się wyzwań. Za cel postawiła sobie stworzenie firmy, gdzie współpraca przebiega w rodzinnej atmosferze i opiera się na zasadach wzajemnego szacunku.

Dzięki swojemu doświadczeniu i uporowi w dążeniu do celu oraz wsparciu rodziny i przyjaciół pani Agnieszka dała początek Bamie Logistics. Start nie był łatwy, stres, nieprzespane noce, strach „czy to się uda?”. I udało się! Istniejąca na rynku od ośmiu lat Bama Logistics ma się dobrze i rośnie w siłę. Z roku na rok przybywa nowych kontraktów, zwiększa się tabor (obecnie 29 własnych pojazdów, z kooperantami ponad 70). Im więcej obowiązków, tym więcej obaw, co rusz nowe przepisy, wahania kursów walutowych, zmienność prawa polskiego i europejskiego. Z każdym nowo zatrudnionym wzrasta odpowiedzialność.

- Odpowiedzialność za ludzi - precyzuje pani Agnieszka. - Za każdym razem, kiedy nasz kierowca wyjeżdża w trasę, obawiam się o jego bezpieczeństwo. Borykamy się z problemami typowymi dla niedużych i stosunkowo młodych firm. Musimy mierzyć się z dużymi konkurentami, ale to nas motywuje, by zdobywać pozycję jakością usług i dobrą opinią. Kierujemy się zasadami: terminowość, solidność, a przede wszystkim etyczne postępowanie.

Przestrzeganie zasad wprowadzonego w firmie Kodeksu Etyki zostało zauważone przez niezależne organizacje. Już po raz czwarty Bama Logistics otrzymała certyfikat Fair Play i po raz trzeci tytuł Etyczna Firma, który co roku otrzymuje tylko 15 firm w Polsce.

- Ogromnym wyróżnieniem dla mnie, jako kobiety, jak i dla całej firmy, jest znalezienie się w gronie „100 Kobiet Biznesu”- mówi pani prezes.

Plebiscyt organizowany jest przez Puls Biznesu i ma na celu pokazanie, że kobieta potrafi być zarazem matką, żoną, organizatorką domowego ogniska, prezesem firmy i wspierać rozwój polskiej gospodarki.

Bama Logistics jest firmą transportową, jednak to nie tylko planowanie tras, przetargi i cyferki. Bama jest niezwykle aktywna charytatywnie, większość takich działań kieruje do dzieci. Za pośrednictwem fundacji PLAN „adoptowała” trójkę dzieci: z Afryki, Indonezji i Ameryki Łacińskiej. Pracownicy firmy od kilku lat korespondują ze swoimi podopiecznymi i otrzymują od nich piękne listy.

- Może w przyszłości uda nam się zorganizować wyjazd przedstawicieli firmy do któregoś dziecka - planuje Agnieszka Drozd. - To moje marzenie.

Na początku 2018 r. firma Bama Logistics przystąpiła do programu UNICEF ,,Firmy z sercem”, który walczy o poprawę praw dziecka oraz jego warunków życia w najuboższych regionach świata.

Pracownicy Bama Logistics aktywnie uczestniczą w życiu lokalnych szkół, biorąc udział w piknikach rodzinnych oraz różnego rodzaju imprezach charytatywnych i sportowych. Bama od lat współpracuje z Domem Dziecka „Hanka” w Dębicy, który wspiera nie tylko finansowo, ale pomaga też w ramach wolontariatu pracowniczego.

- Zdecydowana większość pracowników to ludzie z okolicy, dlatego staramy się działać lokalnie, wspierając okoliczne szkoły i fundacje - tłumaczy pani prezes.

Przed rokiem pani Agnieszka otworzyła również niemiecki oddział firmy DELEA Transport GmbH, która również działa na rzecz dzieciaków, wspierając tamtejsze młodzieżowe drużyny piłkarskie.

W obydwu firmach czuć kobiecą rękę, choć wielu nie wierzyło, że w tak bardzo męskiej dziedzinie, jaką jest transport ciężarowy, ona sobie poradzi.

- Branża z natury jest niestabilna, wrażliwa na wiele czynników, ale wstrzymywanie się przez to z rozwojem i inwestycjami byłoby cofaniem się.

Pani prezes udowodniła wszystkim, że firma to nie tylko pieniądz, ale też rodzina, nowe przyjaźnie, wsparcie oraz pokazała, że stereotypy są po to, by je łamać, a marzenia po to, żeby je spełniać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie