Banki Spółdzielcze z Grupy BPS podwójnie chronione

Materiał informacyjny klienta
W ostatnim czasie wiele publikacji w mediach było poświęconych aktualnej sytuacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku. Warto jednak podkreślić, że bank ten realizował własną koncepcję rozwoju, w oderwaniu od głównego nurtu spółdzielczego sektora bankowego. Podjęte przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny działania wobec Podkarpackiego Banku Spółdzielczego z siedzibą w Sanoku, nie mają wpływu na bezpieczeństwo pozostałych Banków Spółdzielczych.

Podkarpacki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Sanoku nie był zrzeszony w żadnym zrzeszeniu Banków Spółdzielczych funkcjonujących w Polsce w odróżnieniu od pozostałych Banków Spółdzielczych działających na terenie Podkarpacia. W regionie tym swoją działalność prowadzi 36 Banków Spółdzielczych i wszystkie są zrzeszone w Grupie BPS. Są bezpieczne, stabilne i dobrze zarządzane. Poza działaniem w ramach Grupy BPS, są one także członkami Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS.

Co w praktyce – z punktu widzenia klienta Banku Spółdzielczego – oznacza przynależność do Systemu Ochrony? Przede wszystkim bezpieczeństwo złożonych w nim depozytów oraz gwarancję płynności i wypłacalności samego Banku. Jest to szczególnie istotne dla bezpieczeństwa środków samorządów lokalnych. System Ochrony, dysponujący środkami pomocowymi w kwocie ponad 7 mld zł, zapewnia terminowe regulowanie przez Banki, będące jego uczestnikami, zobowiązań oraz bezpieczeństwo środków pieniężnych zgromadzonych w Bankach. Tym samym środki klientów tych banków mają podwójną ochronę: Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz Systemu Ochrony.

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS z regionu Podkarpacia obsługują klientów w ponad 200 placówkach i zatrudniają ponad 1,5 tys. pracowników, generują dodatnie wyniki finansowe oraz są ważnym i stabilnym elementem polskiego sektora finansowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24