Bartosz Wojdak (SPR Stal Mielec): po meczu w Kaliszu: Nie spełnialiśmy założeń. Wydawało mi się, że jesteśmy strasznie wolni

Kuba Zegarliński
Bartosz Wojdak analizował porażkę z Energą MKS-em Kalisz
Bartosz Wojdak analizował porażkę z Energą MKS-em Kalisz Materiały prasowe/PGNiG Superliga
SPR Stal Mielec przegrała w sobotę w Kaliszu, choć do przerwy prowadziła czterema bramkami. Wszystko zepsuło się w drugiej połowie, a tuż po jej zakończeniu o krótką analizę pokusił się rozgrywający mieleckiego zespołu, Bartosz Wojdak.

SPR Stal Mielec do przerwy w Kaliszu prowadziła 12:8 i wydawało się, że wszystko ma pod kontrolą. Niestety, w drugiej połowie obraz gry zmienił się o 180 stopni. Gospodarze przejęli inicjatywę i ostatecznie wygrali bardzo pewnie, 26:20.

Po meczu przed kamerami stanął Bartosz Wojdak. Prawy rozgrywający SPR Stali, a jeszcze w zeszłym sezonie zawodnik Energi MKS-u Kalisz. - Nie realizowaliśmy założeń przedmeczowych. Mieliśmy grać szybkie kontrataki, a mi się wydawało, że byliśmy po prostu strasznie wolni. Nie wyglądało to tak, jak powinno - mówił Wojdak.

Więcej o piłce ręcznej

- Kalisz jednak przespał początek meczu, mieliśmy przewagę i powinniśmy to wykorzystać. O drugiej połowie powinniśmy jak najszybciej zapomnieć - dodawał zawodnik Stali.

- Wydaje mi się, że gospodarze załatwili nas swoją mądrością. Grali bardzo mądrze w drugiej połowie, wiedzieli kiedy doskoczyć i to się przełożyło na to, że wygrali dosyć wyraźnie - analizował Bartosz Wojdak.

Mielczanie w tym sezonie rozegrają jeszcze dwa spotkania. W środę (11 grudnia) zagrają u siebie z Orlen Wisłą Płock, a trzy dni później zagrają na wyjeździe z Torus Wybrzeżem Gdańsk.