Bartusik dziewiąty w Austrii. Udany weekend judoków UKJ Millenium Rzeszów

Przemysław Markocki
Trener Piotr Majcher z najmłodszymi judokami Millenium Rzeszów.
Trener Piotr Majcher z najmłodszymi judokami Millenium Rzeszów. archiwum
Michał Bartusik z UKJ Millenium Rzeszów zajął dziewiąte miejsce w kat. 66 kg podczas mocno obsadzonych zawodów Pucharu Europy w austriackim Leibnitz.

Michał Bartusik wygrał trzy pojedynki, ale zatrzymał go późniejszy zwycięzca - Włoch Dawid Faraldo.

Tymczasem juniorzy młodsi z Millenium Rzeszów walczyli z czołówką krajową na zawodach pucharu Polski w Opolu.

Ostatecznie trzech zawodników zostało sklasyfikowanych na wysokich pozycjach. Piąte miejsce zajął Maciej Wilk (kat. 50 kg), siódmy był Norbert Majcher, dziewiąty Rafał Skrzat (obaj 46 kg).

Z workiem medali z Międzynarodowego Turnieju Dzieci w Jaśle powrócili najmłodsi judocy UKJ Millenium.

Złoto wywalczyli: Arkadiusz Drąg (kat. 46 kg), Piotr Baran (55 kg) oraz Kamila Woźny (78 kg).

Srebro zdobyli: Szymon Cużytek (29 kg), Paweł Surdel (21 kg) i Jakub Duda (55 kg).

Brązowe krążki do Rzeszowa przywieźli: Michał Lipski (21 kg), Kacper Karcz i Karol Zahuta (obaj 27 kg), Martyna Baran (29 kg), Marcin Pięta (38 kg) i Jakub Sala (31 kg).