Będą kary za zachowanie kibiców po finale hokejowego Pucharu Polski [WIDEO]

Waldemar Mazgaj
Cracovia zdobyła bramkę na sekundę przed końcem dogrywki i zdobyła Puchar Polski. Tomasz Sowa
Nawet kilka tysięcy złotych kar może dostać Ciarko PBS Bank Klub Hokejowy Sanok za zachowanie kibiców po zakończeniu finału Pucharu Polski. Monitoring nagrał mężczyznę, który rzucił na lód petardę.

Sanoczanie przegrali z Cracovią 3-4, tracąc decydującą bramkę na 1,2 sekundy przed końcem dogrywki. To skumulowało emocje, bo zespół Ciarko był lepszy. W kierunku sędziów poleciały wyzwiska i... plastikowe butelki. Na lodzie wybuchła też petarda.

Zaraz po zakończeniu meczu na lodowisku pracowali policjanci, zbierali ślady, fotografowali.

- Monitoring na szczęście nagrał mężczyznę, który rzuca na lód petardę. Oprócz odpowiedzialności karnej wystąpimy, by zapłacił karę, jaką PZHL na pewno nałoży na nasz klub. To z pewnością będzie kwota kilku tysięcy - mówił Waldemar Bukowski, prezes Ciarko PBS Banku.

Uwadze arbitrów nie uszło też zachowanie sanockich zawodników, którzy nie mogli pogodzić się z porażką. Samson Mahbod dostał karę 10 minut za niesportowe zachowanie i karę meczu, John Murray, który w kierunku sędziów rzucił krążkiem został ukarany 10 minutami, zaś Rafał Ćwikła dostał karę meczu. Ich także dotkną kary PZHL-u.