Bez bramkarzy

Piotr Karnas, wab, WALDEMAR MAZGAJ
Podczas kolejnej porcji sparingów do niecodziennej sytuacji doszło w meczu Jawor Krzemienica - Strug Tyczyn. Goście przyjechali na te zawody bez swoich nominalnych bramkarzy (Norberta Króla zatrzymały sprawy zawodowe, natomiast Krzysztof Wiater był chory). Trener Zdzisław Napieracz desygnował więc w ich miejsce zawodników z pola. W pierwszej połowie bronił Krzysztof Hadała a w drugiej Marcin Sikora. Efekt: Strug wygrał 2-0!

SIARKA TARNOBRZEG - TŁOKI GORZYCE 1-3 (0-3) Gole: Sobieraj 2, Fabianowski - Barycza ( karny).
Uznania dla przeciwnika nie ukrywał trener Siarki, Tomasz Arteniuk. - Z punktu widzenia szkoleniowego jest ekstra - mówił w przerwie do zawodników. - Oni was uczą gry w piłkę.
Po przerwie zmotywowani siarkowcy zagrali nieco lepiej, ale i Tłoki spuściły z tonu, pilnując dobrego wyniku. Po jednej z szarż, w polu karnym padł Piątkowski. Sędzia gwizdnął, a karnego w gola zamienił Barycza
POLONIA PRZEMYŚL - STAL STALOWA WOLA 1-1 (1-1) . Gole : Jaroch - Wróbel.
- Sprawdzian spełnił zadanie, wypróbowałem 14 zawodników, ze względu na kontuzje nie grali: Strzałkowski, Załoga i Kud - powiedział Wiesław Droń, trener Polonii. - Jeszcze przez tydzień mamy obóz dochodzący i w tym czasie rozegramy dwa sparingi u siebie, z Unią Nowa Sarzyna i Czarnymi Naftą Jasło.
Z testowanych przez Polonię zawodników szczególnie z dobrej strony pokazał się Maciej Szczygieł z Roztocza Narol, kandydujący do wyjściowego składu. Stal wystąpiła bez Radawca, Dziedzica i Dziuby.
RESOVIA - STAL SANOK 0-1 (0-1) Daniel Niemczyk (19).
Do śnieżnej, ale oblodzonej nawierzchni, szybciej przystosowali się goście i gdyby nie Hajduk to po 20 minutach wynik byłby bardziej okazały. Miejscowi obrońcy próbowali łapać na spalone i popełniali błędy niczym trampkarze. Przy jedynym golu piłka po rogu przeleciała przez całe pole karne, a potem dwaj sanoczanie jeszcze rozklepali obrońców w polu karnym. - Chłopcy źle się rozgrzali i dobrali złe obuwie - tłumaczył Maciej Huzarski, trener Resovii.
Potem inicjatywę powoli przejmowali III-ligowcy, którzy jednak grzeszyli brakiem dokładności i skuteczności. W 45. minucie Chwałka główkował w poprzeczkę, a w II części "setek" nie wykorzystali Peliszko i Koń. W tym okresie młodzi stalowcy nie stworzyli żadnej klarownej okazji. - Jestem zadowolony z gry defensywnej - mówił Ryszard Federkiewicz, trener Stali, który testował 22-letniego bramkarza Stali Nowa Dęba, Pawła Puzio. W obu zespołach zabrakło filarów defensywy: Szymańskiego oraz Węgrzyna.
GÓRNOVIA - TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI 4-2 (2-0) Bramki: Rzeszutek 2, Michalak, Kuter - Lis, Nowak. Trener gospodarzy, Hubert Kopeć testował trzech mlodzieżowców: Tomasza Bąka, Tomasza rasia i Daniela Wylazia.
JAWOR KRZEMIENICA - STRUG TYCZYN 0-2 (0-2) Gole: Chłanda, Dejnaka.
MKS KAŃCZUGA - CZUWAJ PRZEMYŚL 3-2 (1-1) Bramki: Szmuc, Zięba, Florek - Broda, D.Jaroch (karny).
KOLBUSZOWIANKA - IKARUS TUSZÓW NARODOWY 5-0 (1-0) Gole: Pruś, Kuźma, Książek, Szalony, kosiorowski (karny).
KOLEJARZ/IGLOOPOL DĘBICA - RAFINERIA/CZARNI JASŁO 0-1 (0-1) Bramka: Hap.
KROŚNIANKA - WISŁOKA DĘBICA 1-0 (0-0) Gol: Westwalewicz.
POGOŃ LEŻAJSK - SOKÓŁ NISKO 7-1 (3-0) Bramki: Lebioda 3, Kowalczyk 2, Danielak, Błotni - Gil.
RZEMIEŚLNIK PILZNO - CRASNOVIA 5-3 (3-2) Gole: Mroczek 2, Persak, W. Nowak, Reguła - Szczepański, Skiba, Żyła.
STAL MIELEC - RADOMYŚLANKA 5-0 (1-0) Bramki: Jaskot 3, Serafin, Sęk.
STAL RZESZÓW - HUTNIK KRAKÓW 2-2 (1-1) Gole: Pacuła, Rusin - Madejski, Pasionek (karny).
JKS JAROSŁAW - UNIA NOWA SARZYNA 1-1 (0-1) Bramki: Gierczak - Brusik.
STAL II STALOWA WOLA - BUDO-INSTAL TURBIA 0-2 (0-0) Gole: Sroka, Rzeszutko.
SZAROTKA UHERCE - GALICJA CISNA 1-4 (0-2)