Bieg na Igrzyska: zwycięstwa Izabeli Marcisz i Alana Ciborowskiego

Przemysław Markocki
Rywalizacja w Zakopanem była bardzo zacięta.
Rywalizacja w Zakopanem była bardzo zacięta. Centrum Promocji AK-Pol
Podkarpaccy biegacze rywalizowali w Zakopanem w kolejnych zawodach z cyklu "Bieg po Igrzyska" będącymi jednocześnie mistrzostwami Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

Świetnie spisała się Izabela Marcisz (MKS Halicz Ustrzki Dolne), która w kat. juniorek D triumfowała w sobotnim biegu na 2 km tech. klasyczną, a w niedzielę zajęła 3. miejsce w biegu tech. dowolną. Izabela po ośmiu konkurencjach jest wiceliderką w swojej kategorii wiekowej.

Jeszcze lepiej wypadł Alan Ciborowski (Speed Jasło/SP nr 2 w Jaśle), który w kat. juniorów D najpierw był pierwszy, a później zajął 2. miejsce. Alan w swojej kategorii jest liderem.

Czołowe miejsca zajmowali także inni zawodnicy MKS Halicz: Sabina Lizis (2. miejsce w biegu na 2 km tech. klasyczną juniorek D), Paulina Sidor (3. miejsce w biegu na 2 km tech. klasyczną juniorek E) i Daniel Chmielowski (3. miejsce w biegu na 8 km tech. dowolnym juniorów B).

Dobrze zaprezentowali się również Dawid Bril (2. miejsce w biegu na 6 km tech. klasyczną juniorów A) i Konrad Bil (5. miejsce w biegu na 6 km tech. klasyczną juniorów B) - obaj MUKS Podkarpacie Jedlicze.
W klasyfikacji generalnej drużyn najwyżej z reprezentantów Podkarpacia sklasyfikowano MKS Halicz - na 4. miejscu.

Zawody zostały rozegrane na trasie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem koło kompleksu średnich skoczni.

W sobotę, podczas rywalizacji techniką klasyczną, zawodnikom bardzo przeszkadzały mgła i deszcz, a w niedzielę (styl dowolny) pogoda znacznie bardziej im sprzyjała. Chwilami przez chmury przedzierało się słońce.

Na starcie stanęło łącznie blisko 400 zawodniczek i zawodników. Do Zakopanego przyjechali sportowcy z 37 klubów. Udało się pobić rekord frekwencji.