Bilard. Kapłan wygrał w Ósemce

Pamiątkowe zdjęcie przed finałem; Tomasz Kapłan i Bartosz Szkołut (z lewej).
Pamiątkowe zdjęcie przed finałem; Tomasz Kapłan i Bartosz Szkołut (z lewej). archiwum
Tomasz Kapłan wygrał w rzeszowskim klubie "Ósemka" V turniej z cyklu "Nie lubię poniedziałków - rosyjska ruletka". W finale zawodów Tomek pokonał 3:2 Bartosza Szkołuta.

Dla Bartosza druga pozycja to spory sukces, bo wraca do turniejowego grania po kilkuletniej przerwie. W półfinale ograł bardziej otrzaskanego Piotra Bujnego 3:0.
Tomek w półfinale pokonał Jacka Kozaka (wygrał IV turniej). Był to drugi pojedynek tych graczy - w meczu o ćwierćfinał Jacek wygrał 3:1, ale Tomek poradził sobie na lewej stronie drabinki i doprowadził do rewanżu.
Miejsca 5 zajęli: Krzysztof Drąka, Marcin Wójciak, Jakub Kurowiecki, Jakub Dobrowolski. Pozycje 9: Mariusz Kołakowski, Sebastian Zięba, Robert Pecka, Adam Wisz. Kolejny, VI turniej, w najbliższy poniedziałek (początek jak zwykle o 18).