Bilard. Karolina Pikul mistrzynią Polski

Karolina Pikul do swej bogatej kolekcji dorzuciła złoto w odmianie 8-bil.
Karolina Pikul do swej bogatej kolekcji dorzuciła złoto w odmianie 8-bil. archwum
Karolina Pikul (Oskar Stalowa Wola) zdobyła złoty medal w odmianie 8-bil w trwających w Dębicy Mistrzostwach Polski w pool bilard. Srebro w odmianie 9-bil zdobyła Izabela Łącka z miejscowego Pino.

W drodze do finału "Karolcia" ograła m. in. 5:2 swą młodszą siostrę Kingę Stawarz (Ósemka Rzeszów, 5 miejsce), a w półfinale 5:4 Katarzynę Wesołowską (Nosan Kielce).

W finale wychowanka Ósemki, także 5:4, pokonała Oliwię Czupryńską (Nosan).

Prócz Kingi, 5 miejsce zajęła Łącka, a 9 Monika Ząbek, Sylwia Ząbek oraz Anna Wolak (wszystkie Pino). W odmianie 9-bil nasze dziewczyny też niemało zwojowały. Łącka dopiero w finale uległa 3:6 Czupryńskiej.

Brązowe medale przypadły Monice i Sylwii Ząbek, które w półfinale uległy odpowiednio 2:6 Czupryńskiej i 4:6 Łąckiej.
U panów mistrza w 8-bil niespodziewanie zrobił Wojciech Sroczyński (Bilard Studio Warszawa), który w finale ograł 8:5 Michała Czarneckiego (Dachy Tomaszów Maz.).

W 9-bil najlepszy okazał się Karol Skowerski (Nosan), który w finale pokonał 9:7 Mieszko Fortuńskiego (Konsalnet Warszawa).

Na półmetku imprezy średni humor ma rzeszowianin Tomasz Kapłan (obecnie Nosan) - rekordzista w ilości złotych medali MP zajmował 5 miejsce w obu wymienionych odmianach.