Bilard. Ósemka Rzeszów czyli medale Karoliny i Kingi

Kinga Stawarz zdobyła dwa brązowe medale w BIlczy.
Kinga Stawarz zdobyła dwa brązowe medale w BIlczy. Krzysztof Łokaj
W głównych rolach wystąpili podkarpaccy zawodnicy w zakońćzonych właśnie w Bilczy mistrzostwach Polski w pool bilard. Gwiazdą czempionatu okazała się Karolina Pikul (Ósemka Rzeszów)

Karolina po złocie na otwarcie turnieju w odmianie 8-bil, w weekend zdobyła brąz w 9-bil (w półfinale 2:6 z Oliwią Czupryńską z Nosanu Kielce) i złoto w 10-bil. W finale pokonała 4:3 Czupryńską. Warto dodać, że "Karolcia" rządziła w Bilczy, mimo zaawansowanej ciąży (mamą zostanie w kwietniu). Podkarpacki dorobek u pań uzupełniły dwa brązy młodszej siostry Karoliny Kingi Stawarz (8-bil, 10-bil), oraz brąz w 9-bil Sylwii Ząbek (Pino Ventor Dębica).
Kapłan w tym roku reprezentuje barwy BC Mario Mikołów (drużynowy mistrz Polski), ale trenuje na co dzień w Ósemce i jego indywidualne trofea ozdabiają rzeszowski klub. Tomek wywalczył trzy krążki. W piątek finał "dziewiątki" przegrał 5:9 z Mateuszem Śniegockim (także Mario Mikołów). W sobotę w pięknym stylu zdobył złoto w 10-bil (7:2 w finale z Mariuszem Skonecznym z Dachy Tomaszów Maz.).
Na zakończenie imprezy rzeszowianin stanął na najniższym stopniu podium w odmianie 14/1. W półfinale uległ 46:100 Krystianowi Piekarskiemu (Metal fach LP Sokółka). Ten mecz będzie się długo śnił Tomkowi, bo gdyby go wygrał, zająłby 1 miejsce w rankingu na rok 2011 i w nagrodę otrzymałby Fiata Punto. Mistrzem został Piekarski i to on dostał kluczyki do samochodu.
Jak informowaliśmy srebro dla Pino Ventor zdobył w odmianie 8-bil Piotr Kudlik, który w finale uległ 6:8 swemu starszemu bratu Piotrowi (Metal Fach).