Bilard. Tomasz Kapłan mistrzem Polski

Krystyna Baranowska
Jeden, za to złoty medal zdobył Tomasz Kapłan w, tradycyjnie rozgrywanych w grudniu, bilardowych mistrzostwach Polski. Trenujący na co dzień w rzeszowskim klubie Ósemka zawodnik okazał się najlepszy w otwierającej kielecki turniej odmianie 8-bil.

W finale pokonał 8:2 Marka Kudlika (Metal Fach Sokółka). Trzecie lokaty zajęli Radosław Babica (Nosan Kielce, ten klub w I lidze reprezentuje tez Tomek) i Mieszko Fortuński (Bandaclub Wrocław). Ten ostatni okazał się królem czempionatu; zdobył złoto w odmianie 9-bil (9:8 w finale w Mariuszem Roterem z klubu 2 asy Częstochowa) i w 10-bil (7:5 z Mariuszem Skonecznym z Lipiński Dachy Tomaszów Maz.). Tomek w tych odmianach zajmował 5 i 9 miejsce.

4 medale w zmaganiach kobiet uzyskały zawodniczki Pino Dębica. W odmianie 8-bil srebro zdobyła Izabela Łącka (4:5 z Oliwią Czupryńską z Nosanu w fiale), brąz Sylwia Ząbek (Pino Dębica, 4:5 z Łącką w półfinale). Piąta była Kinga Stawarz (Ósemka). W 9-bil znów wygrała Czupryńska (6:0 w finale z Ewą Bąk z IKS Tarnów). Łącka zdobyła brąz (4:6 z Czupryńską w półfinale).

Piąte lokaty przypadły Kindze oraz Monice Ząbek (Pino). W 10-bil trzecie złoto zdobyła Czupryńska (5:2 w finale z klubową koleżanką Katarzyną Wesołowską). Łącka ponownie była trzecia (3:5 z Wesołowską w półfinale). Siostry Ząbek zajęły 5 miejsce.