Błękitni Ropczyce po zaciętym pojedynku pokonali Igloopol Dębica

Sławomir Oskarbski
Błękitni Ropczyce (biało-czarne stroje) po bardzo ciekawym meczy pokonali Igloopol Dębica. Przemysław Markocki
Początek meczu należał do Igloopolu Dębica, którzy z łatwością objęli prowadzenie, bo przy egzekwowaniu kornera nikt nie upilnował Kamila Janasiewicza.

Kiedy jednak niedługo potem wyrównał Michał Ogrodnik, sytuacja na boisku odwróciła się.

Inicjatywę przejęli miejscowi, którzy wyszli na prowadzenie po wybiciu piłki przez Grzegorza Flaszę wprost pod nogi Daniela Proczka. Do przerwy powinno być 3-1, ale Tomasz Kot mając dużo czasu i swobody nie dał rady Flaszy.

Tuż po podwyższeniu przez Łukasza Cichosza, Błękitni mogli rozbić dębiczan. W ciągu 4 minut Flasza wygrał jednak aż trzy pojedynki oko w oko z zawodnikami gospodarzy.

Końcówka meczu niespodziewanie była nerwowa, bo Damian Chmura wyleciał z boiska za ścięcie wychodzącego na czystą pozycję Kamila Machnika, a Damian Socha zamienił wolnego na gola.

Dębiczanie poszli wtedy na całość, ale zabrakło czasu by odrobić straty.

BŁĘKITNI ROPCZYCE - IGLOOPOL DĘBICA 3-2 (2-1)
0-1 Janasiewicz (3-głową, po rogu Micka), 1-1 Ogrodnik (10, asysta Ł. Kosiby), 2-1 Proczek (41), 3-1 Ł. Kosiba (74, asysta Ogrodnika), 3-2 Socha (86-wolny).

BŁĘKITNI: D. Kosiba - Proczek, Cichosz, Wolak, Róg - Kramarz, Kot (78. Bieszczad), Sulisz, Chmura - Ł. Kosiba (90+2 Paśko), Ogrodnik (88. Orzech).

IGLOOPOL: Flasza - Syguła, Długosz, Socha, Filipek - Chmura (61. Kajpust), Janasiewicz, Micek, Machnik - Pisarek, Dzięgiel (76. Charchut).

SĘDZIOWALI Rafał Sawicki oraz Sylwester Rolek i Mateusz Kuszaj (Tarnobrzeg). ŻÓŁTE KARTKI: Janasiewicz, Dzięgiel; CZERWONA: Chmura z Błękitnych (84, faul na Machniku). WIDZÓW 150.