Bogdan Romaniuk i Maciej Lewicki przechodzą do PiS-u?

  Bogdan Romaniuk i Maciej Lewicki przechodzą do PiS-u?

  Małgorzata Froń

  Nowiny

  Nowiny

  Bogdan Romaniuk odszedł z Prawicy Rzeczypospolitej, a Maciej Lewicki - z klubu Platformy Obywatelskiej. Czy obaj zasilą szeregi PiS-u?
  Bogdan Romaniuk ma zamiar wstąpić do PiS-u.

  Bogdan Romaniuk ma zamiar wstąpić do PiS-u. ©Archiwum

  Bogdan Romaniuk, wicemarszałek województwa podkarpackiego i radny sejmiku województwa, odszedł z partii Marka Jurka Prawica Rzeczypospolitej, był szefem tej partii na Podkarpaciu.

  - Złożyłem rezygnację; jako powód podałem fakt, że nie byłem w stanie zapewnić naszym kandydatom miejsc na listach do parlamentu - tłumaczy Romaniuk. - Na razie nie jestem członkiem żadnej partii, ale prowadzę rozmowy z politykami Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie. Być może zostanę członkiem tej partii.

  To niejedyna roszada w szeregach radnych wojewódzkich, do jakiej doszło w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu z klubu radnych Platformy Obywatelskiej wystąpił Maciej Lewicki, wiceprzewodniczący sejmiku województwa. Z wykształcenia jest lekarzem, ordynatorem oddziału chirurgii Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu, w sejmiku jest przewodniczącym komisji ochrony zdrowia, polityki prorodzinnej i społecznej. O tym, że Lewicki może wykonać taki krok, głośno było od pewnego czasu w sejmikowcyh kuluarach.

  Nadal w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości jest zawieszona radna Lidia Błądek. Została zawieszona przed wyborami parlamentarnymi w ubiegłym roku.Powodem były negatywne wypowiedzi na temat działania zarządu województwa, w którym władzę ma PiS. W tej chwili radna Błądek jest radną niezależną.

  Rządzący w sejmiku PiS ma obecnie 18 radnych. Opozycja, czyli Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe, mają 15 radnych.

  To niejedyne po wyborach przetasowania i odejścia z partii. Małgorzata Chomycz-Śmigielska, były wojewoda, zrezygnowała z członkostwa w PO, choć była jednym filarów tej partii na Podkarpaciu.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (31)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (31) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo