sportowy
  NOWINY24
  POPULARNE

  To czytają inni

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  To czytają inni

  • 11 listopada handel bazarowy w Rzeszowie kwitł
  • Na obwodnicy Radymna zderzyły się 3 osobówki i TIR
  • Podkarpackie odzywki czyli przezwiska w gwarze

  Bogdan Wenta powołał do kadry Łukasza Janysta ze Stali...

  Bogdan Wenta powołał do kadry Łukasza Janysta ze Stali Mielec!

  Tomasz Leyko

  Nowiny

  Nowiny

  Łukasz Janyst (z prawej) należy do najskuteczniejszych zawodników Stali. W tym sezonie zdobył już 86 bramek.

  Łukasz Janyst (z prawej) należy do najskuteczniejszych zawodników Stali. W tym sezonie zdobył już 86 bramek. ©TOMASZ LEYKO

  Łukasz Janyst, skrzydłowy Stali Mielec znalazł się w szerokiej kadrze na mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy ze Słowenią. Spotkania odbędą się 9 i 12 marca.
  Łukasz Janyst (z prawej) należy do najskuteczniejszych zawodników Stali. W tym sezonie zdobył już 86 bramek.

  Łukasz Janyst (z prawej) należy do najskuteczniejszych zawodników Stali. W tym sezonie zdobył już 86 bramek. ©TOMASZ LEYKO

  WYBRAŃCY BOGDANA WENTY

  WYBRAŃCY BOGDANA WENTY


  Mariusz Jurasik, Michał Jurecki, Tomasz Rosiński, Patryk Kuchczyński, Piotr Grabarczyk, Mateusz Zaremba, Rafał Gliński, Mateusz Jachlewski, Daniel Żółtak, (wszyscy Vive Targi Kielce), Robert Orzechowski, Damian Kostrzewa (MMTS Kwidzyn), Adam Malcher, Bartłomiej Tomczak (Zagłębie Lubin), Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy),
  Piotr Chrapkowski, Kamil Syprzak, Adam Twardo, Marcin Wichary (Wisła Płock), Łukasz Janyst (BRW Stal Mielec), Mariusz Jurkiewicz ( Renovalia Ciudad Real), Karol Bielecki, Grzegorz Tkaczyk (Rhein-Neckar Loewen), Marcin Lijewski, Krzysztof Lijewski (HSV Hamburg), Artur Siódmiak, Tomasz Tłuczyński (TuS N-Luebbecke GmbH), Bartłomiej Jaszka (Fuesche Berlin), Bartosz Jurecki (S.C. Magdeburg).  - Zadzwonił do mnie szef wyszkolenia związku pan Noszczak i powiedział, że potrzebne są numery dokumentów, bo zostałem powołany do kadry - mówi Janyst. - Szczerze mówiąc byłem bardzo zaskoczony - dodał.

  Łukasz Janyst 28-letni, prawoskrzydłowy Stali Mielec znalazł się szerokiej kadrze zawodników, którzy będą do dyspozycji Bogdana Wenty. Przed meczami ze Słowenią, odbędą się dwa zgrupowania, w których weźmie udział wybranych 16 szczypiornistów. Na jedno z nich zapewne pojedzie.

  To jego pierwsze powołanie do kadry seniorskiej. Wcześniej grał w młodzieżowej reprezentacji prowadzonej przez Wojciecha Nowińskiego (obecnie komentator TV), która zdobyła tytuł mistrzów Europy w 2002. - Brałem udział w przygotowaniach do tych mistrzostw, ale nie wszyscy mogli zmieścić się w kadrze. Padło niestety na mnie - wspominał Janyst.

  az otwiera się przed nim szansa na grę w I reprezentacji. Choć na jego pozycji ma poważnych konkurentów w osobach Mariusza Jurasika czy Patryka Kuchczyńskiego, to zawodnik Stali zapowiada, że jeśli tylko otrzyma szansę to będzie walczył o miejsce w kadrze.

  To pierwsze powołanie do I reprezentacji od reaktywacji piłki ręcznej w Mielcu. Do dorosłej kadry po raz ostatni mielczanie byli powoływani jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku. Ostatnim zawodnikiem Stali, który zagrał w koszulce z orzełkiem był Marek Kordowiecki.
  Stal jest rewelacją tegorocznych rozgrywek, a powołanie Janysta to tylko kolejne potwierdzenie. W marcu swoje mecze rozgrywać będzie również kadra B, do której ponownie powołanie otrzymali mielczanie rozgrywający Adam Babicz i Marek Szpera. - Zauważono naszą drużynę, miło widzieć swoje nazwisko w takim gronie - dodał Janyst.  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  SELFIE.COM.PL w listopadzie w Rzeszowie!

  SELFIE.COM.PL w listopadzie w Rzeszowie!