Bokser Paweł Wolak kończy karierę!

  Bokser Paweł Wolak kończy karierę!

  Łukasz Pado

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Bokser Paweł Wolak kończy karierę!

  ©Tomasz Leyko

  Paweł Wolak, jeden z najefektowniej walczących bokserów na świecie rodem z Podkarpacia, niespodziewanie zakończył karierę.
  Bokser Paweł Wolak kończy karierę!

  ©Tomasz Leyko

  Tą informację bokser podzielił się ze swoimi kibicami za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook.

  Wolak napisał: "Przychodzi mi to z ciężkim sercem, ale pogodziłem się już z tą decyzją i przechodzę na bokserską emeryturę. Zostawiłem w ringu wszystko co miałem i nie mam żadnego żalu. Udało mi się dokonać tego o czym większość tylko może pomarzyć i jestem dumny, że przez długi czas byłem częścią najwspanialszego sportu na świecie.
  Pozostanę aktywny i będę trenował, tak jak robiłem to przez ostatnie 17 lat, ale będę jedynie pomagał w przygotowaniach innym pięściarzom z okolic Nowego Jorku. Lista osób, którym powinienem podziękować jest zbyt długa, ale wiecie kim jesteście. Dziękuję mojej drużynie, rodzinie, przyjaciołom i kibicom, którzy sprawili, że jestem lepszym mężem, człowiekiem, ojcem, synem i wojownikiem. Będę za to dozgonnie wdzięczny - zakończył.
  Wolak urodził się w Dębicy, w wieku 10 lat wraz z rodzicami wyjechał ze Stalowej Woli do USA. Jego ojciec był również bokserem, walczył w barwach Stali Mielec.

  Paweł, który nosił przydomek "Wściekły Byk" zadebiutował w boksie zawodowym w 2004 roku. W sumie stoczył 32 walki: 29 wygrał, 2 przegrał i miał 1 remis.

  Rezygnacja z dalszej kariery 30-latka to wielkie zaskoczenie. W swoim ostatnim pojedynku Wolak przegrał w sobotę z Delvinem Rodriguezem jednogłośne na punkty. Przed tą walką Polak był jednym z kandydatów do tytułu mistrza świata.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo