Bp Jan Wątroba udzielił błogosławieństwa 47 nowym animatorom Liturgicznej Służby Ołtarza, pochodzącym z 31 parafii diecezji rzeszowskiej

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Podczas uroczystej mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu bp Jan Wątroba udzielił błogosławieństwa 47 nowym animatorom Liturgicznej Służby Ołtarza, pochodzącym z 31 parafii diecezji rzeszowskiej.

Biskup rzeszowski w wygłoszonej homilii mówił, że animator jest człowiekiem, który ma dawać innym przykład stałości i pobożności słowem i czynem, przy jednoczesnym wzrastaniu w swoim życiu duchowym.

W uroczystości wziął udział ks. dr Paweł Pietrusiak, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, ks. dr Tomasz Bać, wykładowca teologii liturgii, a także księża z parafii kandydatów oraz rodzice nowych animatorów.

Podczas ostatnich kilkunastu miesięcy każdy z animatorów zdobywał nową wiedzę liturgiczną oraz pogłębiał swoją relację z Chrystusem. Jak podkreślają odpowiedzialni za LSO w diecezji rzeszowskiej, ks. Dominik Leniart i ks. Michał Piętka, czas formacji był trudny ale też piękny. Jako formatorzy zapewniają, że gorliwe przygotowanie kandydatów na pewno przyniesie dobre owoce w codziennej posłudze na parafiach, gdzie nowi animatorzy będą posługiwać.

Deszczowe dożynki diecezjalne w rzeszowskiej katedrze [ZDJĘCIA]

Były poseł PO przechodzi do Hołowni

Wideo

Dodaj ogłoszenie